Zdrowy uśmiech

ZDROWY UŚMIECH - spotkanie ze stomatologiem                 <<Powrót>>

W dniach 19,20 i 21 maja br. w naszej szkole gościła pani stomatolog z pobliskiego Ośrodka Zdrowia. Wygłosiła ona prelekcje dla uczniów klas IV- VI. Tematem wiodący spotkania z dziećmi była prawidłowa higiena jamy ustnej. Pani stomatolog uświadomiła uczniom w jaki sposób szczotkować zęby, udzielając kilka wskazówek technicznych. Zaznaczyła jak niekorzystny wpływ dla naszego zdrowego uśmiechu mają wszechobecne cukry. Podała kilka przykładów zdrowych zamienników słodkich przysmaków. Podkreśliła, że każdy kto chce zachować piękny uśmiech, musi systematycznie odbywać wizyty kontrolne przynajmniej raz na rok. Prelekcja została bardzo ciepło przyjęta przez zebranych uczniów i miejmy nadzieję, przyniesie oczekiwane rezultaty a uczestnicy do stomatologa będą chodzić tylko na wizyty kontrolne.