WOLONTARIAT - ROK SZKOLNY 2021/2022

Grudzień miesiącem wolontariatu w naszej szkole

5 grudnia obchodziliśmy Światowy Dzień Wolontariusza, jest to święto wszystkich osób, które bezinteresownie angażują się w pomoc innym. Idea wolontariatu od lat gości w naszej szkole. W działalność Szkolnego Klubu Wolontariatu „Non-Profit” została wznowiona we wrześniu tego roku, zaangażowani są uczniowie klas 7a, 7b, 7c oraz 8a i 8b łącznie jest to 50 młodych osób.

Nasze działania:

W tym roku szkolnym wolontariusze zorganizowali w październiku i listopadzie akcję „Pamiętamy” porządkując groby, zbierając znicze oraz pełniąc 1 listopada wartę przy grobach żołnierzy pochowanych na naszym cmentarzu wojskowym.

W grudniu Wolontariusze pomagali w organizacji akcji:

* Kiermasz Świąteczny

Kiermasz Świąteczny

* Akcja szkolna „Razem na święta” dla żołnierzy pograniczników w ramach ogólnopolskiej akcji „Murem Za  Polskim Mundurem”

„Razem na święta” dla żołnierzy pograniczników

* „Każdy ma coś, co może dać innym”

„Każdy ma coś, co może dać innym”

* „Świąteczna Kartka Dobroczynna”

„Świąteczna Kartka Dobroczynna”

To nie koniec naszego pomagania innym.

Opiekunowie wolontariatu