Jak się nie bać

„ JAK SIĘ NIE BAĆ I POMÓC”- SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI

6 lutego 2015 roku w SP nr 1 w Ropie zawitali przedstawiciele strażaków OSP Ropa. Przy ich pomocy realizowaliśmy kolejne zadanie z planu projektu „Szkoła promująca zdrowie”. Wygłosili oni prelekcję na tematy:

Bezpieczne ferie

Jak udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej w nagłych wypadkach.

W spotkaniu udział wzięli uczniowie klas I-VI wraz z uczącymi nauczycielami, podzieleni na trzy grupy słuchaczy. Strażacy w niezwykle ciekawy i przystępny sposób opowiadali co należy zrobić w razie nieszczęśliwego wypadku podczas feryjnego wypoczynku i nie tylko. Przestrzegli przed ryzykownymi zachowaniami nad wodą i na stoku, których jesteśmy często świadkami i uczestnikami. Opowiedzieli przejętym uczniom, co może się wydarzyć jeżeli braknie im zdrowego rozsądku i wyobraźni. Chętni uczestnicy mogli sami przećwiczyć pierwszą pomoc pod czujnym okiem strażaków. Na koniec nasi goście życzyli udanego wypoczynku i wyrazili nadzieję na to, że po feriach wszyscy wypoczęci i gotowi do dalszej pracy spotkamy się w takim samym gronie. Niżej przedstawiamy obszerną fotorelację z prelekcji.

<<Fotogaleria>>