Przejdź do treści
szkola1
szkola2
Przejdź do stopki

Dzień uśmiechu i życzliwości

Treść

copy3_of_umiech.jpgcopy3_of_umiech.jpgcopy3_of_umiech.jpgcopy3_of_umiech.jpgcopy3_of_umiech.jpgcopy3_of_umiech.jpgcopy3_of_umiech.jpgcopy3_of_umiech.jpgcopy3_of_umiech.jpg

DZIEŃ UŚMIECHU I ŻYCZLIWOŚCI

Darząc uśmiechem - uszczęśliwiasz serce. Uśmiech bogaci obdarzonego nie zubożając dającego. Nie trwa dłużej niż chwila, ale jego wspomnienie zostaje na długo. Nikt nie jest tak bogaty, by mógł nim pogardzić, ani tak ubogi, by nie mógł nim darzyć. Uśmiech niesie radość rodzinie, umacnia w pracy, w szkole, świadczy o przyjaźni. Uśmiech podnosi na duchu zmęczonych, leczy ze smutku. Gdy więc napotkasz kogoś o twarzy ponurej, obdarz go hojnie uśmiechem; któż bowiem bardziej go potrzebuje niż ten, co nie potrafi go dawać?

  To, oto przesłanie obowiązywało 8 kwietnia 2016 roku. W tym właśnie dniu obchodzono w naszej szkole Dzień Uśmiechu i Życzliwości. Pamiętajmy zatem, iż wzajemna życzliwość, grzeczność, uprzejmość, serdeczność – są jak piękne kwiaty na kobiercu ludzkiego życia. Warto więc pieczołowicie pielęgnować i szanować to piękno. Dlatego zwracamy się z szerokim apelem do wszystkich uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 1 w Ropie o eksponowanie wzajemnej życzliwości, uprzejmości, serdeczności i sympatii. Chcemy, aby uśmiech na naszych twarzach gościł na co dzień a nie tylko od święta.

Więcej zdjęć znajdziesz w Fotogalerii.

Fotogaleria...>>> 

 

 

18025