Przejdź do treści
szkola1
szkola2
Przejdź do stopki

Dzień Dziecka

Treść

  DZIEŃ DZIECKA I DZIEŃ SPORTU SZKOLNEGO                 

 

W piątek 29 maja 2015 roku uczniowie naszej szkoły obchodzili swoje święto, połączone z Dniem Sportu Szkolnego. W tym dniu wszystkie klasy rywalizowały o miano „najsprawniejszych” w szkole. Na początku nastąpiło uroczyste powitanie wszystkich uczestników zabawy przez organizatorów. Głos zabrał również Pan Dyrektor, życząc wszystkim niezapomnianych chwil.

Krótka część artystyczną przedstawiły dziewczynki z klas IVB i VB, które zaprezentowały ciekawy  układ taneczny oraz taneczno- gimnastyczny. Całości dopełniła piękna oprawa muzyczna oraz niesamowita inwencja kibiców, przebranych w barwy narodowe. Po prezentacji utalentowanych grup tanecznych rozpoczęła się zacięta rywalizacja sportowa. Zaczęli najmłodsi, potem kolejno II i III klasy. Zabawa była przednia. Dzieci rywalizowały na poszczególnych torach przeszkód. Był bieg w worku, tor przeszkód z piłeczką do tenisa stołowego, rzuty piłkami do wiaderek, skoki na piłkach sensorycznych ,bieg sztafetowy i budząca najwięcej emocji jazda na rowerkach biegowych. Ileż tu było radości i zabawy, aż trudno opisać.  Na koniec rywalizacji klas młodszych, do walki sportowej przystąpili rodzice kontra nauczyciele, których zadaniem było przeciągnięcie liny na swoją stronę wraz z przeciwnikami. Tutaj lepsi okazali się nauczyciele. Wygrana drużyna w nagrodę otrzymała słodkie jabłko, natomiast przegrani musieli zadowolić się kwaśną cytryną . Dla utrudnienia owoc musieli spałaszować z szerokim uśmiechem na ustach. Pierwsza część zabawy zakończyła się rozdaniem pamiątkowych dyplomów wszystkim uczestnikom, którzy za dzielną walkę sportową zostali nagrodzeni również smacznymi szaszłykami owocowymi. Następnie wszyscy udali się do swoich klas, gdzie czekał już pyszny zdrowy poczęstunek przygotowany przez mamy.

Rywalizacja klas starszych przebiegła podobnie. Uczestnicy podeszli bardzo skoncentrowani do walki sportowej. Specjalnymi gośćmi naszej szkolnej imprezy byli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Ropie wraz z opiekunem. Przyłączyli się oni również do zabawy na torze przeszkód. Po pokonaniu 6 prób lepsi okazali się uczniowie naszej szkoły. Otrzymali oni ogromnego arbuza do podziału, natomiast nasi koledzy ze SP nr 2 dyplom oraz „owocowe nagrody pocieszenia”. Wszyscy bawili się świetnie. Na koniec cała brać szkolna udała się na degustację owocowych smakołyków.

Impreza okazała się strzałem w dziesiątkę, o czym świadczą zadowolone buzie uczestników. A my ze swej strony, zapraszamy już za rok.  

                                       

                                                                                          Fotogaleria...>>>

   Część 1      Część 2  

18015