Prelekcja ekologiczna

Prelekcja ekologiczna - Wolni od azbestu

27 kwietnia  2015 r. uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami wzięli udział w prelekcji „Pozbądź się azbestu”. Projekt „Demontaż i bezpieczne składowanie wyrobów zawierających azbest z obszaru województwa małopolskiego”- jest finansowany przez Szwajcarsko-Polski Program Współpracy tzw. „Fundusz Szwajcarski”. Celem prelekcji było zaznajomienie najmłodszych uczniów z tematyką poprawy stanu środowiska naturalnego, oraz wpływem azbestu na zdrowie i życie człowieka. Uczestnicy spotkania dowidzieli się w jaki sposób dokonuje się demontażu, transportu i unieszkodliwiania wyrobów zawierających azbest. Prowadzący w ciekawy i bardzo obrazowy sposób podzielili się swoją wiedzą z młodymi słuchaczami. Taka forma przekazu przypadła uczniom do gustu, a co naszym zdaniem najważniejsze, przyniesie w przyszłości oczekiwane efekty i pozwoli podnieść świadomość ekologiczną  dzieci.

Fotogaleria...>>

A oto kilka zdjęć, więcej znajdziesz w Fotogalerii>>>