Przejdź do treści
szkola1
szkola2
Przejdź do stopki

Kiermasz zdrowych przekąsek

Treść

Kiermasz zdrowych przekąsek                                                   

    

           11 grudnia 2014 roku w naszej szkole miał miejsce niecodzienny kiermasz połączony z degustacją „zdrowych przekąsek”.  Przedsięwzięcie zrealizowane zostało w ramach kolejnego zadania ujętego w rocznym planie Szkoły Promującej Zdrowie. Miało ono na celu pokazanie uczniom naszej szkoły jak w łatwy, kolorowy i zdrowy sposób zrealizować pomysł na przepyszne drugie śniadanie. Nauczyciele wchodzący w skład zespołu SzPZ  wraz z chętnymi rodzicami przygotowali pyszny i zdrowy poczęstunek dla uczniów.
      Stół wyglądał zjawiskowo. Czego tam nie było… .pyszne kolorowe kanapki, owocowe szaszłyki, koreczki śledziowe, chipsy kukurydziane czy ciasteczka owsiane i ryżowe. Dużym powodzeniem cieszył się sok owocowo- marchewkowy, sałatka jarzynowa  i przepyszny jabłecznik. Młodzi degustatorzy nie pogardzili również orzechami włoskimi, pistacjami  i słonecznikiem.  Dzieciaki wszystkie przekąski pałaszowały z wielkim apetytem, a nam organizatorom było niezwykle miło. Nawet malkontenci  z wielkim zaciekawieniem przyglądali się nowym potrawom i próbowali nieznanych  smaków.
        Cały kiermasz odbył się w pięknej oprawie. Przygotowano specjalną  na ten dzień dekorację  z owoców i  warzyw. Całość  dopełniła gazetka pt. A Ty co wybierasz?- żywieniowe dylematy oraz wyeksponowane specjalnie na  tą akcję logo SzPZ.
 
Dzień, który szybko minął, uważamy za niezwykle udany. Osiągnęliśmy nasz główny cel czyli pokazaliśmy uczniom co może być zdrową alternatywą dla chipsów i innych „śmieciowych” przekąsek. Jeżeli przynajmniej jedna osoba zastanowi się nad swoimi żywieniowymi wyborami i wdroży do jadłospisu to co dziś próbowała, to będzie to dla organizatorów dużym sukcesem.
                                        A zatem do następnej takiej akcji.                                

Fotogaleria...>> 

 

18025