Kiermasz zdrowych przekąsek

Kiermasz zdrowych przekąsek

11 grudnia 2014 roku w naszej szkole miał miejsce niecodzienny kiermasz połączony z degustacją „zdrowych przekąsek”.  Przedsięwzięcie zrealizowane zostało w ramach kolejnego zadania ujętego w rocznym planie Szkoły Promującej Zdrowie. Miało ono na celu pokazanie uczniom naszej szkoły jak w łatwy, kolorowy i zdrowy sposób zrealizować pomysł na przepyszne drugie śniadanie. Nauczyciele wchodzący w skład zespołu SzPZ  wraz z chętnymi rodzicami przygotowali pyszny i zdrowy poczęstunek dla uczniów.
        Cały kiermasz odbył się w pięknej oprawie. Przygotowano specjalną  na ten dzień dekorację  z owoców i  warzyw. Całość  dopełniła gazetka pt. A Ty co wybierasz?- żywieniowe dylematy oraz wyeksponowane specjalnie na  tą akcję logo SzPZ.

Dzień, który szybko minął, uważamy za niezwykle udany. Osiągnęliśmy nasz główny cel czyli pokazaliśmy uczniom co może być zdrową alternatywą dla chipsów i innych „śmieciowych” przekąsek. Jeżeli przynajmniej jedna osoba zastanowi się nad swoimi żywieniowymi wyborami i wdroży do jadłospisu to co dziś próbowała, to będzie to dla organizatorów dużym sukcesem.
                                        A zatem do następnej takiej akcji.

Fotogaleria...>>