Złota Pani Kasia nasza nauczycielka wychowania fizycznego

11-18 czerwca 2013 roku w bułgarskiej Warnie odbyły się IX Dni Nauczycieli z całej Europy. Nie zabrakło na nich także naszej siatkarki Pani Katarzyny Drąg, nauczycielki wychowania fizycznego w naszej szkole.

Pani Kasia wraz z Panią Jolantą Wojtaczką, pracownikiem administracyjnym w SP w Bobowej i pięcioosobowym zespołem, odniosły wyjątkowy sukces zdobywając Mistrzostwa Europy w siatkówce plażowej kobiet. Sukces podwójny, ponieważ reprezentacja polskich nauczycieli zajęła pierwsze miejsce w ogólnej drużynowej klasyfikacji.

Gratulujemy i cieszymy się razem z Panią Kasią.

Życzymy dalszych sukcesów na parkiecie a także jak się okazuje i na piasku.

IV Turniej o Puchar Premiera Donalda Tuska

Ledwo rozpoczęliśmy rok szkolny, a tu już pierwsze zawody sportowe. Jak co roku, od czterech lat, tak i tym razem uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zawodach sportowych o Puchar Premiera Donalda Tuska. Zawody odbyły się 6 i 7 września na obiekcie sportowym Orlik w Ropie. W tym roku szkolnym do udziału w zawodach zgłosiliśmy aż 8 drużyn, co dało nam łącznie 60 uczniów z naszej szkoły i 20 uczniów z Gimnazjum. Uczniowie startowali w poszczególnych kategoriach wiekowych. Roczniki 2000-2001 grupa starsza chłopcy i dziewczynki po 2 drużyny, oraz rocznik 2002-2003 grupa młodsza po 2 drużyny. Nasze drużyny rywalizowały między innymi ze SP nr 2 Ropa, SP z Szymbarku oraz SP nr 5 z Gorlic. Po dwóch dniach zmagań pełnych emocji i wrażeń drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami, a każdy uczestnik zawodów otrzymał pamiątkową koszulkę.

Wyniki zawodów.

-I drużyna  SP nr 1  dziewczynki rocznik 2000-2001- MIEJSCE I

- II drużyna SP nr 1  dziewczynki rocznik 2000-2001- MIEJSCE III

-I drużyna  SP nr 1  chłopcy rocznik 2000-2001- MIEJSCE II

- II drużyna SP nr 1  chłopcy rocznik 2000-2001- MIEJSCE III

-I drużyna  SP nr 1  dziewczynki rocznik 2002-2003- MIEJSCE III

- II drużyna SP nr 1  dziewczynki rocznik 2002-2003- MIEJSCE IV

-I drużyna  SP nr 1  chłopcy rocznik 2002-2003- MIEJSCE II

- II drużyna SP nr 1  chłopcy rocznik 2002-2003- MIEJSCE III

Dziewczynki I drużyny SP nr 1 Ropa zwyciężyły turniej i tym samym zakwalifikowały się do eliminacji wojewódzkich. W deszczowej pogodzie rozgrywki odbyły się 19 września na Orliku w Ropie. Po dwóch meczach dziewczyny stoczyły decydującą walkę ze SP z Gładyszowa remisując 2:2. Niestety zabrakło odrobinę szczęścia i jednej bramki aby powalczyć dalej.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Indywidualne Powiatowe Igrzyska Młodzieży w  Biegach Przełajowych w Zagórzanach

1 października 2013 roku uczniowie z najlepszymi czasami uzyskanymi podczas między-klasowych zawodów w biegach przełajowych na 800 m. dziewczynki i 1000 m. chłopcy zostali powołani do reprezentowania naszej szkoły  w Indywidualnych Powiatowych Igrzyskach Młodzieży w Biegach Przełajowych,  które odbyły się w  Zagórzanach.  Uczniowie startowali w poszczególnych kategoriach wiekowych osiągając znakomite rezultaty.

Klasa IV-dziewczynki

3.      Czochór Jan – 10 miejsce

4.      Bernardyn Mateusz-17 miejsce

5.      Koszyk Dawid – 18 miejsce

Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na zawodach wojewódzkich na  które zostało powołanych 6 uczniów naszej szkoły.

Indywidualne Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży w  Biegach Przełajowych
 w Nowym Targu.

Jak się okazuje 9 października na zawodach wojewódzkich też się nam poszczęściło. Zabrakło niewiele, aby nasi uczniowie stanęli na podium  w szczęśliwym już dla nas Nowym Targu. Przypomnijmy - w maju dziewczynki naszej szkoły zdobyły tam właśnie Mistrzostwo Województwa Małopolskiego w sztafetowy biegach przełajowych. Z roku na rok, małymi kroczkami dochodzimy do podium także w biegach indywidualnych co napawa pozytywnym optymizmem nasze Panie z wychowania fizycznego. Jak widać te kilometry pokonane na lekcjach wf w ciągu całego roku  nie są bezcelowe, przedkładają  się na nasze osiągnięcia.

Naszym uczniom:

Basi Drąg                          5 miejsce

Dominikowi Kusiakowi    5 miejsce

Klaudi Kmak                    7 miejsce

Piotrowi Czochórowi        8 miejsce

Kindze Siucie                   33 miejsce

Jolancie Jabłczyk             50 miejsce

gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.