maj 2023

W klasach starszych uczniowie mieli okazję do nauki programowania oraz robotyki poprzez projektowanie i kodowanie robotów mBot2. W ramach zajęć stosowane były różne techniki, takie jak zmienne i pętle, aby zaprogramować roboty do wykonywania określonych zadań (jazda po klasie, jazda po linii, omijanie przeszkód). Dzięki wykorzystaniu platformy mBlock mogli tworzyć kod w sposób intuicyjny i łatwy do zrozumienia, co pozwoliło im skupić się na rozwoju swoich umiejętności programistycznych. Dodatkowo pozwoliło na bardziej kreatywne podejście do tworzenia kodu, co dodaje elementu zabawy i pomogło uczniom nauczyć się programowania w sposób łatwiejszy i bardziej zrozumiały. Projektowanie i kodowanie robotów mBot2 to fascynujące zajęcie, które pozwala uczniom na rozwijanie swoich umiejętności programowania oraz zdobywanie cennych umiejętności w zakresie nauk ścisłych oraz inżynierii.

Uczniowie klas ósmych pracowali na aplikacji MakeCode służącej do tworzenia programów wgrywanych na płytkę Micro:Bit. Opracowali program symulacji odliczania przed startem, wyświetlania różnych napisów na 25 diodach LED oraz program prostej kostki do gry, która po potrząśnięciu płytką wyświetla na ekranie liczbę z zakresu od 1 do 6 i odegra krótką melodię.

* Filmik 1                                       * Filmik 2                                  * Filmik 3

Filmik 4                                       * Filmik 5                                  * Filmik 6

Filmik 7                                       * Filmik 8                                  * Filmik 9

Filmik 10