listopad 2022

Dzięki #LaboratoriaPrzyszłości szkoła została doposażona w nowoczesny sprzęt nagłośnieniowy i fotograficzny:
- aparat fotograficzny wraz ze statywem, mikrofony i statywy, wzmacniacze, kolumna głośnikowa aktywna, oświetlenie.
Sprzęt nagłośnieniowy został wykorzystany podczas uroczystości szkolnych:
14 października – Święto Edukacji Narodowej,
27 października – Pasowanie na ucznia klasy pierwszej,
11 listopada – Rocznica Odzyskania Niepodległości,
28, 29 listopada -  szkolny konkurs recytatorski „Wiersze na jesienną szarugę”,
23 listopada - zabawa andrzejkowa.

Aparat pozwolił na utrwalenie w formie cyfrowej wszystkich tych wydarzeń i umieszczenie ich na stronie internetowej szkoły.

Podczas zajęć rozwijających z informatyki uczniowie klasy 4 i 5 mieli możliwość pracy z zakupionymi aparatami i statywami. Poznali poszczególne funkcje cyfrowego aparatu fotograficznego. Wykonywali zdjęcia przyrody, a także zdjęcia portretowe i filmy, wykorzystując poznane triki fotograficzne. Uczniowie zapoznali się programem do cyfrowej korekcji zdjęć. W końcowym etapie zajęć powstał film z wykonanych zdjęć.