październik 2022

W ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości nasza szkoła wyposażyła pracownię techniczną. Zakupiono sprzęt potrzebny do rozwijania zainteresowań uczniów między innymi:

- warsztat roboczy,
- maszyny do szycia i zestawy do szycia,
- maszynę tnąco wytłaczającą do papieru,
- przybory do papieru,
- zestawy do wypalania w drewnie,
- zestaw narzędzi do obróbki drewna, metali,
- sprzęt i przybory kuchenne,
- podstawowy sprzęt gospodarstwa domowego,
- zestaw tablic poglądowych.

Uczniowie klas czwartych na lekcjach techniki mogli zapoznać się z nowymi narzędziami, a następnie dobierając odpowiednie do wykonywanych operacji zaprojektować i wykonać znaki drogowe.

Uczniowie klas 5 podczas pierwszych lekcji techniki pracowali z wykorzystaniem zakupionych tablic poglądowych. W ramach zajęć uczniowie wykonywali witraże. Pracowali między innymi z żelazkiem oraz nożami do tapet.

Uczniowie klas 6 wykonywali kartonowe modele budynków mieszkalnych. Do trasowania używali nowo nabytych w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości kątowników, kątomierzy, przymiarów. Do cięcia przydały się noże do tapet, a łączenie przebiegało sprawnie z użyciem bezprzewodowych pistoletów do klejenia na gorąco.