Konkurs „Człowiek z gwiazd”

12 września 2021 r. minęło równo 100 lat od dnia, w którym urodził się jeden z najwybitniejszych polskich i europejskich pisarzy science fiction Stanisław Lem. Aby popularyzować twórczość tego wybitnego pisarza i uczcić okrągłą rocznicę jego urodzin, w naszej szkole przygotowane zostały dwa konkursy tematycznie związane z twórczością Stanisława Lema, pod wspólnym tytułem „Człowiek z gwiazd”. Konkursy: plastyczny i literacki kierowane są do uczniów klas VI, VII i VIII. W każdym z nich mogą wziąć udział wszyscy chętni uczniowie, ale minimum po trzy osoby z każdej klasy: 2 uczniów w konkursie plastycznym i 1 - w literackim. Inspiracją dla wszystkich uczestników będą „Bajki robotów”.

Treść utworu „Bajki robotów” w pliku pdf do pobrania:

Lem Stanisław - Bajki robotów

Po zebraniu wszystkich zgłoszeń uczestnikom przekazany zostanie dokładny regulamin konkursu plastycznego oraz klucz dotyczący fabuły i bohaterów  utworów literackich - dla każdego uczestnika inny. Zarówno prace plastyczne jak i napisane przez uczniów bajki zostaną ocenione i nagrodzone przez powołaną w tym celu komisję oraz wyeksponowane na wystawie poświęconej Stanisławowi Lemowi.

120638