Akcja szkolna „Razem na święta” dla żołnierzy pograniczników w ramach ogólnopolskiej akcji „Murem Za Polskim Mundurem”

Samorząd Uczniowski oraz wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu „Non – Profit” zorganizowali  akcję,  której  celem było  zrobienie kartek  świątecznych  przez  uczniów naszej  szkoły, a następnie przekazanie ich żołnierzom pogranicznikom, którzy dzielnie bronią naszej wschodniej granicy. Działanie to było powiązane z ogólnopolską akcją „Murem Za Polskim Mundurem”. Wolontariusze samodzielnie upiekli piękne pierniki w kształcie serca i choinki, które dołączone były do każdej świątecznej kartki. W piątek 17 grudnia szkolna delegacja w składzie Pani Dyrektor Anna Maczuga, wolontariuszki z klasy 7b Julia Zagórska i Maria Urzędowska przekazały nasze upominki (choinkę   z   szyszek   oraz  150 świątecznych  kartek  z  pierniczkiem)  na  ręce  Komendanta  KaOSG w Nowym Sączu - gen. bryg. SG Stanisława Laciugi jako podziękowanie dla obrońców naszych granic.

Opiekunowie SU i wolontariatu

- Przedstawiciele Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu na ręce Pani dyrektor złożyli dla społeczności szkolnej serdeczne podziękowania za wsparcie okazane strażnikom granicznym oraz za przekazane dla wszystkich służb strzegących granicy polsko-białoruskiej kartki i upominki świąteczne.

* Link do artykułu, który ukazał się na stronie internetowej Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu w ramach ogólnopolskiej akcji „Murem Za Polskim Mundurem”.

120639