Wycieczka klas ósmych do Wrocławia

W dniach 7 - 8 czerwca 2022 r. młodzież z klas ósmych pod opieką wychowawców odbyła swoją ostatnią wspólną szkolną wycieczkę do Wrocławia.

Z pomocą pani przewodnik uczniowie zobaczyli największe atrakcje jednego z najpiękniejszych miast w Polsce. W programie znalazły się liczne atrakcje: Panorama Racławicka, Ostrów Tumski - najstarsza część Wrocławia, Ossolineum, Uniwersytet Wrocławski, Stare Miasto oraz Rynek z późnogotyckim Ratuszem, który jest uznawany za jedną z najpiękniejszych starówek w Polsce. W czasie spaceru uliczkami miasta młodzież poznawała historię wrocławskich krasnali. Uczniowie zachwycali się panoramą miasta ze Sky Tower - najwyższego budynku w Polsce, a późnym wieczorem oglądali Tańczące Fontanny. Szczególnie pięknie wyglądają wieczorne spektakle, gdy woda w takt muzyki rozpoczyna swój taniec, a światło tworzy barwne obrazy. Drugi dzień obfitował w kolejne atrakcje. Uczniowie zobaczyli Perłę Wrocławskiego Modernizmu – Halę Stulecia, Park Szczytnicki, Arkady, Ogród Japoński oraz Zoo. Tym, co robi największe wrażenie, jest nowoczesny pawilon Afrykarium. Tam przenieśliśmy się na Czarny Ląd i podziwialiśmy niezwykłą florę i faunę Afryki. Wrażenia ze zwiedzania Wrocławia na pewno warte były dużego wysiłku.