Projekt „Obszary chronione”

„OBSZARY CHRONIONE W LASACH MAŁOPOLSKI W EDUKACJI DZIECI I MŁODZIEŻY”

Projektem p/h „Obszary chronione w Lasach Małopolski w edukacji dzieci i młodzieży” objęto uczniów klasy VI a Szkoły Podstawowej nr 1 w Ropie. We wrześniu uczniowie brali udział w  zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez pracownika  Nadleśnictwa w Łosiu do spraw edukacji ekologicznej. Temat zajęć był następujący: „Ochrona przyrody w lasach Małopolski na przykładzie Nadleśnictwa Łosie”.

Prelekcja w formie pokazu multimedialnego wspomaganego pogadanką była zajęciami przygotowawczymi do konkursu wiedzy leśnej przygotowanego przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Krakowie oraz Nadleśnictwo Łosie. Uczniowie mieli także możliwość korzystania z odpowiednich materiałów dydaktycznych. W konkursie w ramach projektu przeprowadzonym w dniu 10. 11. 2010r. uczestniczyło 20 uczniów.

Szkolna komisja konkursowa po sprawdzeniu testów wyłoniła zwycięzcę – została nim Dominika Biros, uczennica kl. VIa.

1. Dominika Biros Laureat - 15 p
  2. Krystian Deć i Michał Czochór  - 14 p
  3. Weronika Michalik i Natalia Ziobrowska - 13 p

Szkolnym koordynatorem konkursu była mgr Anna Maczuga.

Dnia 9 marca 2011 odbyło się spotkanie młodzieży naszej szkoły z przedstawicielem Straży Pożarnej w Gorlicach, st. kpt Dariuszem Surmaczem oraz przedstawicielem Nadleśnictwa w Łosiu, panią Joanną Maczuga.

W związku z ogłoszeniem 2011 ROKU - ROKIEM LASÓW, spotkaniem tym rozpoczęto w naszej szkole realizację projektu p/h „Zagrożenia lasów”

Dnia 15 kwietnia 2011 w naszej szkole odbył się gminny etap Powiatowego Konkursu Ekologicznego. Wzięli w nim udział reprezentanci szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Czteroosobowy zespół naszej szkoły w składzie:

• Anna Sarnecka
  • Grzegorz Drąg
  • Wojciech Ledniowski
  • Krzysztof Trojanowicz

zdobył drugie miejsce, a wyprzedziła ich drużyna z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łosiu.

UWAGA!

Szkolny Dzień Ziemi odbędzie się dnia 26 maja 2011 r. o godz. 930 (sala gimnastyczna)

Wszystkie chętne klasy zapraszam z przygotowanym repertuarem.

W programie między innymi:

• roztrzygnięcie konkursu plastycznego (kl. I - III)
  • podsumowanie projektu "Zagrożenia lasów (kl. IV - VI)
  • występy uczniów z przyrodniczo - ekologicznym repertuarem

Organizator: Anna Maczuga

Fotogaleria ze Szkolnego Dnia Ziemi

Fotogaleria ze spotkania "Zagrożenia lasów":