Przejdź do treści
szkola1
szkola2
Przejdź do stopki

ROK SZKOLNY 2012/2013

Treść

 

Powrót

 

 

 

Wszystkim uczniom, oraz ich rodzicom, pracownikom szkoły

życzymy udanych, bezpiecznych i słonecznych wakacji.

Do zobaczenia za dwa miesiące!

 


Zakończenie Roku Szkolnego 2012/2013

 

Uroczystym apelem uczniowie naszej szkoły zakończyli rok szkolny 2012/2013., na którym dokonano podsumowania sukcesów i osiągnięć uczniów. Najlepsi uczniowie otrzymali „Złote pióra” i zostali wpisani do „Złotej Księgi”. Nagrodzono zwycięzców licznych konkursów, uczniów, którzy uzyskali świadectwa z wyróżnieniem oraz  najlepszych sportowców. Także rodzice otrzymali podziękowania za wspaniałe wychowanie dzieci oraz za współpracę ze szkołą. Nauczyciele usłyszeli  "Dziękujemy" i zostali obdarowani kwiatami.

 

Uczniowie z utęsknieniem czekali na dwa miesiące przysłowiowej laby
– można już zapomnieć o podręcznikach i zeszytach. WAKACJE CZAS ZACZĄĆ.

 

  


TUWIMKI- Rok 2013 rokiem Juliana Tuwima

       

 Fotogaleria...>>


Dzień Sportu

28 maja upłynął nam we wspaniałej sportowej atmosferze. Jak co roku z okazji Dnia Dziecka, został zorganizowany w naszej szkole Dzień Sportu. Uczniowie rywalizowali ze sobą w różnych dyscyplinach. W konkurencjach przygotowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego mogli wykazać się wszyscy uczniowie klas I-VI. Emocje podczas zawodów były niesamowite, mimo rywalizacji i zaciętej walki o pierwsze miejsce każdy był uśmiechnięty. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i zostali udekorowani medalami. Sportowe zmagania uświetniła swoim występem grupa tancerek.

Fotogaleria...>>

 


Dzień Matki

 

Dnia 4 czerwca odbyła się uroczystość Dnia Mamy i Taty zorganizowana przez wychowawców klas trzecich. Młodzi artyści recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Wszystkie dzieci z wdziękiem prezentowały swoje umiejętności aktorskie, a licznie zgromadzeni rodzice byli zachwyceni występami swoich pociech. Uroczystość przebiegła w ciepłej i miłej atmosferze.

Fotogaleria...>>

 

 


222 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

30 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 222 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Była to krótka lekcja historii i patriotyzmu. W słowach narratora oraz za pomocą prezentacji multimedialnej przybliżono czasy stanisławowskie, osiągnięcia Sejmu Czteroletniego, zaprezentowano utwory reprezentatywne dla rozwoju literatury. Wiersze i pieśni patriotyczne oraz tańce polskie w wykonaniu uczniów klas Vb nadały całości uroczysty i podniosły charakter.

Uroczystość przygotowały p. Dorota Wierzchanowska i p. Barbara Haluch, oprawę muzyczną p. Jerzy Nowicki, prezentację multimedialną uczniowie klasy VIa: Zuzanna Matuszyk, Konrad Siuta, Norbert Drag, Maryla Dynda, Weronika Deć, Weronika Petryla.

Program artystyczny obejrzeli wszyscy uczniowie szkoły, przedszkolaki oraz nauczyciele i pracownicy szkoły.

 Fotogaleria...>>

 

 

 

Sukces szkolnej drużyny BRD

19 kwietnia (piątek) w hali Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Bieczu odbyły się eliminacje powiatowe XXXVI Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W tym roku udział wzięło 13 szkół podstawowych oraz 13 gimnazjów. Tradycyjnie jak co roku, każdy uczestnik rozwiązywał test 25 pytań i wykonywał jazdę po torze przeszkód oraz jeden wylosowany zawodnik startował w konkurencji pierwszej pomocy przedmedycznej. W tym roku organizatorzy zaskoczyli uczestników turnieju trudnym ale też ciekawym testem wiedzy.

.

Nasza drużyna w składzie Anna Drąg kl. VIb, Tomasz Koszyk kl. VIb i Karol Kmak kl. VIb
zajęła III miejsce.

Gratulujemy!!!

            


Konkurs Ekologiczny

Dnia 10 kwietnia na terenie nasej szkoły odbył się gminny etap II Powiatowego Konkursu Ekologicznego.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie, którzy w etapie szkolnym uzyskali największą ilość punktów, a byli to: Paulina Drąg kl. VIa, Natalia Motyka kl. Vb, Konrad Siuta kl. VIa.

Do etapu powiatowego zakwalifikował się Konrad Siuta, który uzyskał II miejsce w konkursie i będzie reprezentował naszą szkołę w konkursie powiatowym. I i II miejsce należy do uczennic Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Łosiu.Laureatom gratulujemy i trzymamy kciuki na czas zmagań etapu powiatowego.
Natalii i Paulinie dziękujemy za wytrwałą walkę.


 

PAMIĘTAMY O BŁ. JANIE PAWLE II

Dnia 5 kwietnia 2013 w naszej szkole odbył się apel upiamiętniający rocznicę śmierci papieża Jana Pawła II. W apelu uczestniczyli wszyscy uczniowie szkoły oraz dzieci  z oddziałów przedszkolnych. Po wysłuchaniu krótkiego montażu słowno-poetyckiego, przygotowanego przez uczniów klasy IV b, uroczyście odśpiewano "Barkę" - ulubioną piosenkę oazową naszego papieża rodaka. Na apelu głos zabrali pan dyrektor Bolesław Pyznar oraz ksiądz proboszcz Stanisław Porębski, który poprowadził część modlitewną spotkania.Na holu pierwszego piętra ustawiono tablicę z portretem Jana Pawła II, przed którym zapalono znicz.

Ojcze Święty, Janie Pawle II

Byłeś zawsze z nami:

gdy się rodziliśmy, gdy stawialiśmy pierwsze kroki.

Teraz też jesteś i zawsze będziesz.

  

Zdjęcia z uroczystości w fotogalerii..>>

 


Sprawdzian szóstoklasistów

4 kwietnia 2013 uczniowie klas szóstych
pisali obowiązkowy sprawdzian po klasie szóstej.

Sprawdzian jest egzaminem przeprowadzanym w szóstej klasie szkoły podstawowej. Jest on powszechny i obowiązkowy, co oznacza, że muszą do niego przystąpić wszyscy uczniowie - zarówno uczniowie szkół podstawowych dla dzieci i młodzieży, jak i słuchacze szkół podstawowych dla dorosłych. Przystąpienie do sprawdzianu jest jednym z warunków ukończenia szkoły.

 


 

Życzenia
 aby wiosenna radość zagościła w czasie Świąt Wielkanocnych
 w każdym domu i aby przyniosły one radość,
 pogodę ducha, ciepło i nadzieję

składają Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1

 

 

 Jak co roku w naszej szkole odbyła się galeria prac kółka plastycznego. Świąteczne cudeńka możesz zobaczyć klikając w link <<Święta 2013 >>

 


8 MARCA - DZIEŃ KOBIET

Niesiemy dziś kwiaty do każdego domu,
niesiemy życzenia, podziękowania…
W każdym bukiecie wyrazy
wdzięczności, szacunku, uznania.
Im, Kobietom Całego Świata,
Dziewczętom ze wszystkich stron
za Ich serca, umysły! Za trud Ich rąk…

Wszystkim kobietom i kobietkom w dniu Ich święta składamy najserdeczniejsze życzenia!


"WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA"

 

 

UNICEF to organizacja humanitarna i rozwojowa działająca na rzecz dzieci. Od ratujących życie szczepień, przez budowę szkół, po natychmiastową pomoc w sytuacji klęski humanitarnej - UNICEF robi wszystko, aby dzieciom żyło się lepiej. Pracuje w małych wioskach i z rządami państw, bo uważa, że każde dziecko, niezależnie od miejsca urodzenia, koloru skóry czy religii, ma prawo do zdrowego i bezpiecznego dzieciństwa.Nasza szkoła co roku włącza się w akcje UNICEF.

 

 

  Trwa konkurs na najbardziej oryginalną laleczkę w ramach projektu "WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA"
Więcej wiadomości szukaj na stronie

 

http://unicef.pl

unicef.pl/Wspolpraca-ze-szkolami/Szkoly-wspolpracujace/%28szkola%29/565


WALENTYNKI

Dzisiaj w naszej szkole Samorząd uczniowski wprowadził wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników placówki w trans walentynkowy. W szkole zapanował klimat miłości. Niektórzy, po raz pierwszy otrzymali... miłosny list. 

 

 


DZIEŃ BABCI I DZIADKA

8 lutego w naszej szkole odbyła się najpiękniejsza uroczystość -  „Dzień Babci i Dziadka”.

W naszej szkole tradycją już jest zapraszanie babć  i dziadków do szkoły, aby pokazać im jak  są ważni  dla  wszystkich. Jak co roku, sala gimnastyczna wypełniła się po brzegi. Powitania tak licznej rzeszy gości  dokonał dyrektor szkoły Bolesław Pyznar.  W krótkim przemówieniu utwierdził zebranych, że są tu zawsze mile widziani, a następnie złożył  im życzenia i zaprosił do obejrzenia przedstawienia. Mali aktorzy spisali się na medal.

 Miłe spotkanie uwieńczyło gromkie STO LAT, kawa i pyyyyyyszne ciastka upieczone przez rodziców.

Wzruszone oczy dziadków, widzących jak wnuczęta okazują im swoją miłość i przywiązanie są dowodem, że takie spotkania są bardzo ważne i potrzebne.

Serdecznie dziękujemy BABCIOM i DZIADKOM za tak liczne przybycie,
a MAMOM za wspaniałe wypieki i pomoc w organizacji uroczystości.

Dziękujemy i zapraszamy do obejrzenia  Fotogalerii...>>

 


Bal karnawałowy

6 lutego mogliśmy poczuć atmosferę kończącego się karnawału. Na balu pojawiły się księżniczki, wróżki, motylki, lale, policjanci, diabły, tygryski... Pomysłom nie było końca. Każdy mógł się zaprezentować podczas tańca oraz konkursów. Tak było na balu klas młodszych. W klasach IV- VI zabrakło pomysłów, a może chęci... Przy znanych i lubianych przebojach cała sala bawiła się świetnie.  Jak zwykle wspaniale spisali się rodzice, którzy przygotowali przepyszne ciasta i kolorowe kanapki. Następny taki bal za rok.

 

Fotogaleria...>>


ZAPROSZENIE

                                                                           Już niedługo moi mili
chcemy, byście z nami byli.
Wolnej chwili więc szukajcie
do drzwi naszych zapukajcie.
Bo już teraz zapraszamy
na okazję, którą mamy.
A to będzie wielka gratka
Dzień Babci i Dzień Dziadka.
Czasu wnukom nie żałujcie
i powoli się szykujcie
do nas

Serdecznie zapraszamy Babcie i Dziadków dnia 8 lutego o godzinie 10:30 na uroczystą akademię.


DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU - 5 LUTEGO 2013

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) – realizatorów unijnego programu „Safer Internet”. DBI 2013 zostało objęte honorowym patronatem przez Krystynę Szumilas, minister edukacji narodowej.

W roku 2013 DBI obchodzimy 5 lutego, a tematem przewodnim międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu są prawa i obowiązki użytkownika sieci komputerowej.

Wszystkie działania realizowane są pod hasłem "Serfuję. Respektuję."

Zachęcamy was do odwiedzenia odnośnika Bezpieczny Internet, żeby dowiedzieć się więcej na temat zasad bezpiecznego korzystania z Internetu.


Ferie zimowe

 14 - 25 stycznia 2013

Pamiętaj:
• Nigdy nie zjeżdżamy na sankach w pobliżu dróg lub zbiorników wodnych.
• Do zabawy wybieramy tylko bezpieczne miejsca. Stawy czy jeziora, nawet jeśli pokryte są grubą warstwą lodu, nie są bezpieczne.
• Ubieramy się stosownie do temperatury panującej na dworze.
• Nie przebiegamy przez ulicę. W zimowe dni widoczność na drodze jest ograniczona i kierowcy potrzebują więcej czasu do zahamowania pojazdu.
• Informujemy opiekunów gdzie i z kim będziemy spędzać czas wolny.
• Uważamy na towarzystwo osób z którymi się spotykamy, zwłaszcza jeśli ich zachowanie wskazuje na spożycie środków odurzających.
• Dbamy o zdrowie i higienę - pamiętamy o zasadach zdrowego stylu życia i odżywiana oraz o zachowaniu podstawowych zasad higieny, które pomogą uchronić nas przed zachorowaniem na grypę i infekcje grypopodobne.


Próbny sprawdzian -10 stycznia 2013

Czwartek był dniem zmagań uczniów klas szóstych z próbnym sprawdzianem przygotowanym przez wydawnictwo "Operon". Właściwy sprawdzian odbędzie się 4 kwietnia br.


Wesołych Świąt
Bożego Narodzenia
oraz szczęśliwego Nowego Roku
życzą
Dyrekcja, Nauczyciele i Uczniowie SP1

17 grudnia zapraszamy na wystawę dekoracji świątecznych przygotowanych przez dzieci  z kółka plastycznego "Sztuka niepoważna" prowadzonego przez panią B. Malisz

 

II piętro - godz. 10 10 - 14 00

 

 

  Stroiki zostaną przekazane na kiermasz,  który odbędzie się 18 grudnia od godz. 9 20 -14 00

 Zapraszamy !!!

Zaproszenie

16 grudnia w świetlicy  Urzędu Gminy w Ropie od godz. 800 do 1600 odbędzie się sprzedaż stroików, ozdób i kartek świątecznych wykonanych przez dzieci i młodzież z placówek oświatowych z terenu Gminy Ropa.

W godz. 1400 do 1600  zostaną zaprezentowane programy artystyczne związane z okresem Bożego Narodzenia przygotowane przez dzieci i młodzież z miejscowych placówek.

Naszą szkołę reprezentować będą dzieci klas drugich, które przygotowały Jasełka Bożonarodzeniowe pod kierunkiem pani D. Niedzielskiej i pani R. Wójcik.

Serdecznie zapraszamy

Mikołaj w szkole

 Od wczesnego ranka uczniowie z niepokojem oczekiwali przybycia niezwykłego gościa. Jak co roku odwiedził wszystkich uczniów. Tym, którzy na to zasłużyli, rozdawał prezenty. Każdy chciał sobie zrobić z Mikołajem zdjęcie. Niestety, Mikołaj tak szybko znikał, że na zdjęcia nie można było liczyć. Było wesoło i "pysznie" bo w paczkach nie zabrakło łakoci.
Szkoda, że Mikołaj odwiedza dzieci tylko raz do roku.


        UWAGA - WYWIADÓWKI     


Zabawa andrzejkowa

O tym, że w „Andrzejki” powinno się wróżyć lejąc wosk przez klucz, rzucać za siebie skórki z jabłka, przekładać buty… to chyba już mało kto pamięta.  Najważniejsze, że jest okazja  do zorganizowania dyskoteki. 27  listopada uczniowie bawili się przy dobrej muzyce, a także brali udział w konkursach. W klasach, rodzice przygotowali poczęstunek, a nad całą imprezą, jak zwykle, czuwali wychowawcy. Kilka migawek z imprezy znajdziesz w fotogalerii.
Pamiętajcie, powróżyć jeszcze można w nocy z 29 na 30 listopada!!!

 

Fotogaleria...>>

 


Zapraszamy do udziału w akcji "I Ty możesz zostać św. Mikołajem"

Szczegóły akcji znajdziesz na plakatach w szkole!!!


Światowy Dzień Pluszowego Misia

Pokochaj pluszowego misia, on przyjacielem dzieci jest.
Klawy do zabawy, zwyczajny z wystawy,
pogodny i wesoły, niesforny mały miś.
Radosny i kochany, maluchom oddany,
odważny i wesoły, nieduży śmieszny miś..."
-

to słowa piosenki, którą śpiewali uczniowie kl. Ia i I b podczas zajęć z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia. Dzieci poznały historię misia, która zaczęła się już w 1902r., opowiadali i opisywali swojego misia, przyniesionego w tym dniu do szkoły. Tańczyli, przytulali i cieszyli się, że jest razem z nimi na zajęciach. Dzień z Misiem, był radosny, wesoły i zabawny.

Fotogaleria...>>

 

 

 

"...Podporą ci będzie i brzaskiem

Ta ziemia tak bujna, tak żyzna,

Nią ci Ja jestem na zawsze

Twa ukochana Ojczyzna..."

GMINNE OBCHODY 94 ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI ODBĘDĄ SIĘ 11 LISTOPADA 2012 ROKU W KOŚCIELE PW. MATKI BOŻEJ WSPOMOŻENIA WIERNYCH W ROPIE O GODZINIE 12 00.

ZAPRASZAMY


Uroczystość pasowania na ucznia

Pierwszy dzień w szkole, pierwsza lekcja, pierwsze oceny - to bardzo ważne wydarzenia w życiu siedmiolatka. Jeszcze więcej emocji wywołuje w pierwszoklasistach uroczyste pasowanie na ucznia klas pierwszych. Uroczystość ta odbyła się 25 października. Wszystko odbyło się zgodnie z odwiecznym rytuałem. Każde z dzieci dotknięte zostało ogromnych rozmiarów ołówkiem - symbolem przekazywania i pobierania wiedzy w murach szkolnych. Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły!

Zostaliście nowymi członkami, naszej wielkiej szkolnej rodziny!

 

Fotogaleria...>>


Dzień Edukacji Narodowej

            W podziękowaniu, za trudną pracę i wskazanie właściwej drogi
życzymy dużo wytrwałości, sukcesów zawodowych
jak również uśmiechu każdego dnia...

wdzięczni uczniowie

           

15 października 2012 r. odbyla sie uroczysta akademia                                           Fotogaleria...>>


Sukcesy w sporcie

        Nowy rok szkolny rozpoczął się w naszej szkole od sukcesów w sporcie.

Więcej...>>


Dzień dobry, szkoło, wchodzimy znów do twoich klas
i szkolny dzwonek jak werbel marsza gra.
Znajome kąty wesoło też witają nas.
Dzień dobry, szkoło wakacji minął czas!


Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2012/2013

 

poniedziałek, 3 września 2012r.

* Msza św. w kościele parafialnym pw. Matki Boskiej Wspomożenia Wiernych

* uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego

* spotkanie z wychowawcami klas

116056