„Noc z książką”
Treść
19 czerwca odbyła się niezwykła „Noc z książką”, która dostarczyła mnóstwa radości i niezapomnianych wrażeń uczniom klas II. Wyjątkowym punktem wieczoru był występ teatru cieni z przedstawieniem pt. „Trzy małe świnki”. Dzieci z przejęciem śledziły losy trzech małych świnek i przebiegłego wilka. To było widowisko, które pokazało, jak pięknie można opowiedzieć historię za pomocą światła i cienia. Po obejrzeniu przedstawienia dzieci, wcielając się w role księżniczek i królewiczów, stoczyły zaciętą walkę w konkursie wiedzy na temat bajek. Przegrana drużyna został uwięziona, a zwycięzcy ruszyli na pomoc szukając klucza do zamkniętych drzwi. Poruszając się za pomocą map, które dostarczały im spotkane postacie bajkowe wyprawa zakończyła się sukcesem. W ramach podziękowań uwolnieni królewicze odnaleźli schowaną niespodziankę dla swoich wybawców. W „Nocy z książką” nie zabrakło warsztatów plastycznych, na których można było wykonać postać bajkowej świnki. Na zakończenie tej wyjątkowej nocy, parkiet rozgrzała radosna zabawa taneczna. To był idealny sposób na podsumowanie wieczoru pełnego zabawy i wspólnego odkrywania magii książek.
Barbara Malisz