Wycieczka do Ogrodu Doświadczeń w Krakowie i na warsztaty w Centrum Edukacji Lotniczej

Dnia 9 października 2024 r. uczniowie klas V a i VI b udali się pod opieką nauczycieli na wycieczkę. Pierwszy punkt programu stanowiło zwiedzanie Ogrodu Doświadczeń, w którym urządzenia interaktywne rozmieszczone są w grupach tematycznych obejmujących optykę, hydrostatykę, akustykę i mechanikę. Poprzez zabawę i samodzielne wykonywanie doświadczeń uczniowie mogli wzbogacić swoja wiedzę o otaczającym świecie.

Następnie po krótkiej podróży zawitali na lotnisku w Balicach, gdzie w Centrum Edukacji Lotniczej oprowadzani przez przewodników, zapoznali się z zasadami funkcjonowania lotniska oraz z zakresem obowiązków służb kontroli lotów. Mogli również zobaczyć jak w praktyce wygląda ścieżka odlotowo - przylotowa pasażera tzn. jak pakować bagaż do samolotu oraz jak działają punkty check-in i kontroli bezpieczeństwa. Na koniec usiedli w fotelach z prawdziwego Airbusa A320.

Ostatnim punktem programu był symulator lotu, z którego skorzystało sześcioro uczniów. O wyborze zdecydowała aktywność i wiedza, jaką wykazali się w czasie pobytu na lotnisku. Późnym wieczorem zmęczeni, ale pełni wrażeń wrócili do Ropy.

* Filmik 1                                                                * Filmik 2