Akcja dla zwierząt

W ostatnich dniach cała uwaga skierowana jest na południe Polski, gdzie mieszkańcy oraz służby ratunkowe cały czas starają się stawiać czoła tragicznym skutkom powodzi spowodowanej wyjątkowo intensywnymi opadami deszczu. Organizacje prozwierzęce przypominają, że pomocy potrzebują również zwierzęta.

W obliczu tragedii, jaka spotkała mieszkańców południowej Polski, niektórzy właściciele czworonogów opuścili je, zostawiając na pastwę losu.

Schroniska dla zwierząt na południu Polski zostały zalane i tam też potrzebna jest pilna pomoc. Przytuliska dla bezdomnych zwierząt apelują o pomoc, by ten, kto może, przygarnął pupile chociaż na jakiś czas. Potrzebne są m.in. koce oraz karmy dla zwierząt.

Nie zapominajmy o czworonożnych przyjaciołach, oni również potrzebują pomocy, i dołączmy do ogólnopolskiej zbiórki na rzecz ratowania zwierząt organizowanej przez http://ratujemyzwierzaki.pl

Od poniedziałku (23 września) w bibliotece szkolnej zbierane są datki na zakup karmy dla zwierząt , które ucierpiały w powodzi. Każdy uczeń otrzyma pamiątkową zakładkę lub naklejkę z wizerunkiem zwierzaka, które będą potwierdzeniem jego udziału w akcji.

Na uczniów, którzy zbiorą najwięcej zakładek i naklejek czekają 4 pluszowe kociaki oraz nagroda niespodzianka!

p. Barbara Malisz