Rządowy program „Aktywna tablica”

W związku z realizacją Rządowego programu rozwijania szkoleń infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020-2024 – „Aktywna tablica” zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 7 maja 2021 r. w sprawie określenia działań informacyjnych podejmowanych przez podmioty realizujące zadania finansowane lub dofinansowane z budżetu państwa lub z państwowych funduszy celowych ( Dz. U. z 2021 r. poz.953, z późn.zm.) Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 1 oraz Szkoła Podstawowa Nr 2 w Ropie zamieszcza plakat informacyjny:

DOFINANSOWANO

ZE ŚRODKÓW

BUDŻETU PAŃSTWA

RZĄDOWY PROGRAM ROZWIJANIA SZKOLNEJ INFRASTRUKTURY ORAZ KOMPETENCJI UCZNIÓW   I NAUCZYCIELI W ZAKRESIE TECHNOLOGII INFORMACYJNO – KOMUNIKACYJNYCH NA LATA 2020-2024 - „AKTYWNA TABLICA”

DOFINANSOWANIE

69 752,00

CAŁKOWITA WARTOŚĆ ZADANIA

87 252,00

Celem rządowego programu „Aktywna tablica” jest wsparcie finansowe szkół, które umożliwia wykorzystanie w procesie dydaktycznym nowoczesnych pomocy dydaktycznych w  ramach rozwijania kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych.

W ramach programu „Aktywna tablica” Gmina Ropa otrzymała wsparcie finansowe w formie dotacji celowej dla Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 1 w Ropie w kwocie 34 781,00 oraz Szkoły Podstawowej Nr 2 w Ropie w kwocie 34 971,00 zł. wkład własny wynosi 17 500,00 zł. (całkowita wartość zadania 87 252,00 zł.)