Przejdź do treści
szkola1
szkola2
Przejdź do stopki

Wycieczka do Auschwitz i Inwałdu

Treść

Dnia 27 maja 2024 r. uczniowie klas VIII a, VII a i VII b udali się pod opieką nauczycieli na wycieczkę. Pierwszy punkt programu stanowiło zwiedzanie obozu koncentracyjnego Auschwitz, który był największym hitlerowskim obozem koncentracyjnym, czyli miejscem stopniowego wyniszczania więźniów i równocześnie największym ośrodkiem natychmiastowej, bezpośredniej zagłady Żydów.

Następnie po krótkiej podróży uczniowie zawitali do Parku w Inwałdzie. Najpierw zapoznali się z obyczajami epoki średniowiecza, zwiedzając Warownię. Następnie odwiedzili Park Miniatur - magiczne miejsce, w którym można wyruszyć w podróż do Australii, Grecji, Włoch, Polski, Chin oraz Francji i zobaczyć znane budowle z całego świata. Najbardziej zachwyciły młodzież miniatury: Wieży Eiffla, Bramy Brandenburskiej, Krzywej Wieży w Pizie oraz Bazyliki św. Piotra w Rzymie.

Wolny czas spędzili w Lunaparku, gdzie korzystali ze znajdujących się tam atrakcji, np. Koła Młyńskiego czy AutoScootera. Późnym wieczorem zmęczeni, ale pełni wrażeń wrócili do Ropy.

127175