Przejdź do treści
szkola1
szkola2
Przejdź do stopki

Projekt pn. „Już pływam”

Projekt pn. „Już pływam”

Treść

Gmina Ropa otrzymała dofinansowanie na realizację projektu pod nazwą: „Już pływam”, w ramach zadania: Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży. Współfinansowanie pochodzi ze środków finansowych otrzymanych od Województwa Małopolskiego, w ramach którego  w miesiącu maju i czerwcu  odbędą się zajęcia nauki pływania na basenie w Stróżach.

W projekcie uczestniczyć będzie 30 uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Ropie z różnych klas, nie umiejących pływać lub chcących doskonalić sportowe techniki pływackie. Pomoc finansowa z Województwa Małopolskiego to 10 090 zł. Całość projektu wyniesie 20 963,19 zł.

Program obejmie dwie grupy szkoleniowe po 15 uczniów w każdej grupie, po 20 godzin dydaktycznych dla każdej grupy. Nauka pływania prowadzona będzie przez wykwalifikowanych instruktorów, pod nadzorem ratowników zatrudnionych na basenie.

Projekt pn. „Już pływam” ma na celu zachęcenie młodych ludzi do uprawiania sportu i rekreacji. Aktywność fizyczna, a w szczególności pływanie, zapobiega rozwojowi wad postawy, które stają się coraz większym problemem wśród młodego pokolenia. Pływanie ma niewątpliwie pozytywny wpływ na zdrowie i prawidłowy rozwój młodych: kształtuje charakter, uczy samodyscypliny, cierpliwości oraz wpływa na skupienie. Ponadto projekt uczy zasad bezpiecznego zachowania się w wodzie.

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

122599