Targi Edukacji, Pracy i Praktyk Zawodowych

We wtorek (26 marca) uczniowie klasy ósmej wzięli udział w Targach Edukacji, Pracy i Praktyk Zawodowych, które odbyły się w hali OSiR w Gorlicach.

Uczniowie mieli możliwość skorzystania z bogatej oferty edukacyjnej szkół z powiatu gorlickiego, nowosądeckiego i jasielskiego. Prezentacje szkół i placówek oświatowych pozwoliły młodzieży lepiej zrozumieć, jakie kierunki edukacji są obecnie najbardziej pożądane na rynku pracy, a także jakie umiejętności i kwalifikacje będą kluczowe w najbliższej przyszłości.

Jednym z najbardziej wartościowych aspektów targów była możliwość bezpośrednich konsultacji z doradcami zawodowymi oraz pośrednikami pracy. Indywidualne i grupowe sesje pozwoliły uczestnikom na głębsze zrozumienie własnych predyspozycji i preferencji zawodowych, a także na uzyskanie konkretnych wskazówek, jak skutecznie planować swoją karierę.