Przejdź do treści
3
Przejdź do stopki

Rok szkolny 2011/12

Treść

Powrót

 Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2011/2012

Żegnaj szkoło … witajcie wakacje!
 
 
 
 

 26 maja obchodzimy Dzień Matki. W związku z tym, wszystkim Mamom zdrowia, radości i uśmiechu, nie tylko w tym dniu, ale przez wszystkie pozostałe 364 dni w roku życzą  dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ropie. 

Fotogaleria...>>

 


Powiatowe eliminacje Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego

                 W piątek (27.04.2012 r.) na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Libuszy odbyły się powiatowe eliminacje Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego. Do rywalizacji przystąpiły 24 drużyny reprezentujące szkoły podstawowe i gimnazjalne z terenu powiatu gorlickiego.

Uczniowie rywalizowali w kilku dyscyplinach. Współzawodnictwo rozpoczęli od testu wiedzy w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Kolejnym etapem było sprawdzenie praktycznych umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Jazda rowerem po torze przeszkód była ostatnim elementem rywalizacji.

 

  Nasza drużyna w składzie Anna Drąg, Kacper Gybej i Filip Kołodziej zajęła V miejsce.

 Gratulujemy

 

 

4 kwietnia uczniowie naszej szkoły mogli podziwiać wystawę eko-dekoracji wielkanocnych wykonanych przez dzieci z kółka plastycznego "Sztuka niepoważna"
prowadzonego przez panią Barbarę Malisz.

Fotogaleria...>>

 

Pisanki skradły słońcu kilka złotych promieni

Teraz ich jasny blask niech Wasz dom rozpromieni.

  Życzenia
 aby wiosenna radość zagościła w czasie Świąt Wielkanocnych
 w każdym domu i aby przyniosły one radość,
 pogodę ducha, ciepło i nadzieję

składają Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1  


UWAGA!
W dniu 3 kwietnia 2012r. (wtorek) o godzinie 9.00 uczniowie klas szóstych piszą obowiązkowy Sprawdzian po klasie szóstej. 


PRZYSZŁA WIOSNA, TAK RADOSNA!

                

…i korytarz szkolny... zamienił się w łąkę!


PRÓBNY SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY

W dniu 23 marca 2012 r. odbył się w szkole próbny sprawdzian dla dla uczniów klas VI. Był on ostatnim próbnym sprawdzianem i miał przygotować szóstoklasistów do oficjalnego testu, który odbędzie się we wtorek 3 kwietnia 2012 r. Szóstoklasiści wykazywali się umiejętnością czytania ze zrozumieniem, a także praktycznego wykorzystywania swojej wiedzy.    

Więcej...>>    


KONKURS "ZUCH"

Dnia 19 marca o godz. 900 w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs "Zuch" organizowany przez Centrum Edukacji Szkolnej. Udział w konkursie wzięło 17 dzieci z klas I, 17 dzieci z klas II i 13 dzieci z klas III. Konkurs "Zuch" polegał na samodzielnym rozwiązaniu przez uczniów zintegrowanego sprawdzianu zróżnicowanego w zależności od klasy. Treść sprawdzianów uwzględniała elementy edukacji polonistycznej, społeczno-przyrodniczej i matematycznej.

Wyniki konkursu zostana ogłoszone 7 maja 2012 r.

Fotogaleria...>>


Międzynarodowy Konkurs Matematyczny - KANGUR

            Dnia 15 marca 2011 roku uczniowie klas III - VI przystąpili do Międzynarodowego Konkursu Matematycznego - KANGUR. Zmagania odbywały się w dwóch kategoriach: Maluch i Beniamin, trwały 75 minut.   Wyniki konkursu poznamy niebawem. Mamy nadzieję, że uczniowie naszej szkoły świetnie sobie poradzili.

 


 

8 MARCA DZIEŃ KOBIET

Najlepsze życzenia wszystkim KOBIETOM i DZIEWCZĘTOM

składa męska część z naszej szkoły.

 

 

 


OGÓLNOPOLSKI KONKURS EKOLOGICZNY „EKO – PLANETA”

Tegoroczna, już IX edycja Konkursu Ekologicznego „Eko – Planeta” odbyła się 6 marca 2012r. Chęć przystąpienia do części pisemnej konkursu zdeklarowało 40 uczniów naszej szkoły: 34 uczniów klas V – VI pisało test w kategorii „Adept”, a 6 uczniów klas IV zmagało się z pytaniami konkursowymi w kategorii „Maluch”. Ponadto 15 uczniów klas V – VI wzięło udział w kategorii: praca indywidualna. Prace te, a były to albumy, zostały odesłane do organizatora w styczniu 2012r.

Wyniki konkursu  zostaną ogłoszone do dnia 31 maja 2012 r.

 


I Powiatowy Konkurs Ekologiczny

Dnia 1. 03. 2012r. o godz. 1000 w naszej szkole odbył się etap gminny I Powiatowego Konkursu Ekologicznego. Tegoroczny konkurs przebiegał pod hasłem: „Wielofunkcyjna rola lasu” i był on po raz pierwszy organizowany przez Powiatowe Centrum Edukacji w Gorlicach oraz oddział LOP w Gorlicach.  

 

            Do zmagań ekologicznych zostały zaproszone trzyosobowe drużyny ze szkół podstawowych znajdujących się na terenie gminy Ropa. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie, którzy w etapie szkolnym uzyskali największą ilość punktów, a byli to:

Konrad Siuta – kl. V a

Kinga Siuta  – kl. VI a

Konrad Kulka – kl. VI b

Do etapu powiatowego zakwalifikowano trzech uczniów o najwyższej liczbie punktów uzyskanych na etapie gminnym:

I miejsceSamanta Lenek, uczennica Zespołu Szkolno–Przedszkolnego w Łosiu

II miejsceKonrad Siuta, uczeń SP nr 1 w Ropie

III miejsceTomasz Bochniak, uczeń Zespołu Szkolno–Przedszkolnego w Łosiu

Gminnym koordynatorem konkursu była pani Anna Maczuga.

 

Gratulujemy


Ferie zimowe    13 II - 24 II 2012 r.  

Przypominamy o zachowaniu bezpieczeństwa i życzymy szczęśliwego powrotu do szkoły 27 lutego 2012 r.


Zabawa karnawałowa

7 lutego sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową, przystrojoną balonami i serpentynami. W szkole pojawiły się wróżki, księżniczki, koty w butach, pszczółki i przeróżne cudaki. Humor dopisywał wszystkim. Zabawę urozmaicały konkursy, a w klasach starszych największym powodzeniem cieszył się wybór Miss Balu. Znakomicie spisali się też rodzice, którzy przygotowali przepyszne ciasta. Wszyscy bawili się świetnie.

Fotogaleria...>>

 


"Malowanie słowem i obrazem"

 

W Konkursie czytelniczym "Malowanie słowem i obrazem" opartym na książce Władysława Boczonia "Klechdy gorlickie" zwyciężyła Magdalena Poręba Va, II i III miejsce zajęły uczennice Vb Martyna Laskoś i Gabriela Gruca.

Gratulujemy!

 


"Niebieski koralik"

W lutym odbył sę konkurs czytelniczy "Niebieski koralik" zorganizowany przez bibliotekę szkolną. W konkursie wzięły udział dzieci z klas trzecich.

I miejsce zajęła Edyta Jantas, II miejsce Dominik Rewak, III miejsce Dominik Masztafiak i Wiktoria Sędzik.

 

Gratulujemy! 


DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2012

 

Wiemy już, że Internet może być fajny  i przydatny, ale są też w nim zagrożenia i niebezpieczeństwa, o których trzeba pamiętać.

7 lutego, już po raz ósmy, Fundacja Dzieci Niczyje oraz NASK, organizują w Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu. Z tej okazji nasza szkoła podjęła inicjatywę 2012. Zachęcamy również do odwiedzin stron www.sieciaki.pl oraz www.dbi.pl Wszystkie działania są realizowane w tym roku pod hasłem:

„Wspólnie odkrywamy cyfrowy świat! Bezpiecznie!”.

 


  

UWAGA!      2 lutego 2012  -  WYWIADÓWKI!

 

 


JASEŁKA w Szymbarku

26 stycznia uczniowie klas II wraz z wychowawczyniami pojechali do Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szymbarku, aby obejrzeć JASEŁKA przygotowane przez dzieci z ośrodka.

Fotogaleria...>> 


DZIEŃ BABCI I DZIADKA

                                          Dzień Babci i Dziadka to najpiękniejsze święto w roku. To właśnie wtedy dziadkowie obdarowywani są szczególnymi dowodami miłości. Z tej okazji 24 stycznia 2012 r. w naszej szkole odbyła się wspaniała uroczystość, na którą licznie przybyli zaproszeni dziadkowie i babcie. To właśnie dla nich przygotowany został program artystyczny nad którym czuwały panie A. Kucia i M. Drzał.  Rodzice przygotowali słodki poczęstunek. Były to bardzo miłe chwile.

 

Dzieci klas III serdecznie dziękują Babciom i Dziadkom za tak liczne przybycie.   Fotogaleria...>>

 


Zaczarowany Las

16 stycznia do naszej szkoły przyjechali aktorzy z występem "Zaczarowany Las". Na twarzach dzieci gościł zachwyt i śmiech.

Zaczarowany las to bajka, która zachęca młode pokolenie do szanowania przyrody i dbania o czystość środowiska, natomiast tych którzy nie przestrzegają tego spotyka zasłużona kara.

Motto spektaklu: Żyj w zgodzie z przyrodą.

Dynamiczna akcja i piękna sceneria na długo pozostanie w pamięci młodych widzów...

Fotogaleria...>>


 

 Aby Święta były wyjątkowymi dniami w roku,
by choinka w każdych oczach zalśniła blaskiem,
By kolacja wigilijna wniosła w serca spokój
a radość pojawiała się z każdym nowym brzaskiem.
By prezenty ucieszyły każde smutne oczy,
by spokojna przerwa ukoiła złość
By Sylwester zapewnił szampańską zabawę,
a kolędowych śpiewów nie było dość!

 

 

 Piękne widowisko aktorske, śpiew i gra na instrumentach - tak wyglądały jasełka przygotowane przez uczniów pod kierunkiem p. L. Filipiak, B. Walkowicz i J. Nowickiego. Młodzi aktorzy przekazali świąteczne przesłanie.

Fotogaleria...>>

 

 15 grudnia zapraszamy na wystawę dekoracji świątecznych przygotowanych przez dzieci  z kółka plastycznego "Sztuka niepoważna" i Gminnego Przedszkola

I piętro - godz. 10 10 - 14 00

Stroiki zostaną przekazane na kiermasz, z którego dochód przeznaczony zostanie na cel charytatywny.

Zapraszamy !!!

Fotogaleria...>>

 

   

         UWAGA!     Wywiadówki!

 


 Akcja na rzecz UNICEF

Wielką popularnością cieszył się kiermasz "Zaczarowany Las" zorganizowany przez aktyw biblioteczny i kółko plastyczne. Czy pomaganie jest przyjemne? Można się było o tym przekonać włączając się do akcji.

Fotogaleria...>>


Zabawa andrzejkowa

 

"Na andrzejki w końcu listopada ulać coś z wosku wypada" - pod takim hasłem bawili się wszyscy uczniowie klas IV, V, i VI. Dyskoteka odbyła się 23 listopada. Z radością można było obserwować, jak wspólnie potrafią się bawić  młodsi i starsi uczniowie. Rodzice, jak zwykle, zadbali o poczęstunek. Wszyscy świetnie się bawili, a nad całą imprezą czuwali wychowawcy.

Fotogaleria...>>      


Święto Odzyskania Niepodległości

 

 

W dniu 11 listopada 2011 roku w Kościele pw. Matki Boskiej Wspomożenia Wiernych w Ropie odbyła się gminna akademia z okazji 93 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Poprzedziła ją msza święta. Uroczystość artystyczną przygotowali, pod kierunkiem dyrektora Bolesława Pyznara, nauczyciele naszej szkoły Tomasz Pyznar, Dorota Wierzchanowska, Ewa Szczerba i Jerzy Nowicki.

Mszę świętą celebrował ks. Proboszcz Stanisław Porębski a kazanie związane z tym świętem wygłosił ks. Mateusz Gurbisz. W akademii udział wzięli uczniowie klas V-tych i VI-tych pięknie recytując wiersze patriotyczne, zaś chór szkolny dał koncert wielu pięknych pieśni związanych z drogą Polski do niepodległości. Uroczystość uświetniły swoją obecnością poczty sztandarowe szkół z terenu Gminy Ropa oraz poczet sztandarowy miejscowej straży pożarnej. Bardzo ładnie prezentowali się też „żołnierze” warty honorowej ubrani w mundury c.k. Armii Austro-Węgierskiej oraz Armii Pruskiej. Całość dopełniły oryginalne rekwizyty okresu I wojny światowej, które zostały udostępnione między innymi dzięki uprzejmości pana Piotra Kamińskiego - prezesa Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Gorlice 1915”. Resztę rekwizytów stanowiących element scenografii wypożyczono od prywatnych kolekcjonerów oraz innych instytucji.

            Fotoreportaż z tej uroczystości wykonali Tomasz Pyznar i ks. Mateusz Gurbisz. Część zdjęć zamieszczamy w naszej fotogalerii.

 Fotogaleria...>>


Uroczystość pasowania na ucznia

     W dniu 27 X 2011 r. odbyła się uroczystość pasowania na ucznia dzieci z klas pierwszych. W szeregu stanęło 54. uczniów ubranych w stroje galowe. Miejsca na widowni szczelnie wypełnili rodzice, babcie i dziadkowie. Wielu z nich robiło pamiątkowe fotografie swoich milusińskich.

Uroczystość uświetniła obecność wójta gminy- pana Jana Morańdy oraz dyrektora ZOPO-pana Stefana Kłapyka.

Wszystko odbyło się zgodnie z odwiecznym rytuałem. Każde z dzieci dotknięte zostało ogromnych rozmiarów ołówkiem - symbolem przekazywania i pobierania wiedzy w murach szkolnych.

Dzieci pięknie zaśpiewały piosenki i pokazały swoje zdolności recytatorskie. Po tych wspaniałych występach Pierwszaki udały się do sal na zasłużony poczęstunek, przygotowany przez niezawodnych rodziców.

     Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły! Zostaliście nowymi członkami, naszej wielkiej szkolnej rodziny!

Fotogaleria...>>


14 października 2011 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Fotogaleria...>>

 

 Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić.
W podziękowaniu, za trudną pracę i wskazanie właściwej drogi
życzymy dużo wytrwałości, sukcesów zawodowych
jak również uśmiechu każdego dnia...


BEZPIECZNE "PIERWSZAKI"

     Praktyczna nauka poruszania sie po drodze i przechodzenie przez jezdnię były głównym celem wizyty policjantów 7 października w naszej szkole. Pierwszaki, które właśnie rozpoczęły swoją edukację w podstawówce z uwagą słuchały cennych rad i wskazówek. Padło wiele słów o poruszaniu się z elementami odblaskowymi oraz chodzeniu po lewej stronie drogi.

   Wszystkie „Pierwszaki” przystąpiły do programu „Klub Bezpiecznego Puchatka”.

 


30 września 70. rocznica rozstrzelania Zakładników - Mieszkańców Ziemi Sądeckiej
 i 72. rocznica utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego

 

Dnia 30.09.2011r. przedstawiciele Dyrekcji, Grona Pedagogicznego i Samorządu Uczniowskiego, oraz poczet sztandarowy naszej szkoły uczestniczyli w uroczystościach związanych z 70. rocznicą rozstrzelania Zakładników – Mieszkańców Ziemi Sądeckiej i 72. rocznicą utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego, które odbyły się w Nowym Sączu Biegonicach.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w kościele pw. św. Wawrzyńca, po której przedstawiony został krótki montaż poetycki w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 14 w Nowym Sączu. Na miejscu straceń, przy ul. Zakładników, odśpiewano hymn państwowy. Po przemówieniach przedstawicieli władz samorządowych i kombatantów nastąpił uroczysty Apel Poległych oraz ceremonia złożenia kwiatów. Uroczystość uświetniła obecność Orkiestry Reprezentacyjnej SG i Pododdziału kompanii honorowej Straży Granicznej, której członkowie brali udział w celebrowaniu mszy św., prowadzili przemarsz korowodu na miejsce straceń oraz oddali salwy honorowe ku czci rozstrzelanych przy starej Cegielni w Biegonicach.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć wykonanych w czasie uroczystości:

Fotogaleria...>>


Rok szkolny 2011/2012 – Rokiem Szkoły z Pasją

Więcej...>>


1 września 2011- Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012

Dyrektor szkoły p. B. Pyznar serdecznie powitał po wakacyjnej przerwie uczniów i grono pedagogiczne, życząc wszystkim sukcesów w pracy. Ze szczególną życzliwością zwrócił się do uczniów klas pierwszych, wyrażając nadzieję, że w nowej szkole osiągać będą same sukcesy. 

Nie płacz szkoło...

Żegnaj szkoło … witajcie wakacje! (22 czerwca 2011)

Oceny wystawione, cenzurki rozdane, a szkolne korytarze ucichły. Dzisiaj dzieci rozpoczęły wakacje.


 

 

 

Serdecznie zapraszamy na Festyn Rodzinny "W KOlORACH TĘCZY",
który odbędzie się w dniu 19.06.2011r. na placu ze sceną przy stadionie obok Gimnazjum w Ropie

 

Organizatorzy:

Szkoła Podstawowa nr 1 z Ropy, Szkoła Podstawowa nr 2 z Ropy, Zespół Szkolno-Przedszkolny z Łosia, Gmina Ropa, Stowarzyszenie "Pogranicza" z Ropy

 1530 - 2000 Festyn - występy dzieci i młodzieży z terenu Gminy Ropa  <<PROGRAM -->>kliknij>>     Fotorelacja z festynu  ---->>kliknij>>

 

 Dzień Dziecka

Tradycyjnie 1 czerwca każdego roku w naszej szkole odbywają się obchody Dnia Dziecka. W tym roku Dzień Dziecka zostanie połączony z Dniem Sportu w naszej szkole. Jest to impreza bardzo oczekiwana przez dzieci, ponieważ dostarcza im wiele atrakcji i radosnych przeżyć.

Serdecznie zapraszamy!!!!

Scenariusz uroczystości szkolnej w Szkole Podstawowej
nr 1 im. Karpackiego Oddziału Straży Granicznej
w Ropie.<<Więcej...>>

 Fotogaleria...>>


26 maja 2011odbył się Szkolny Dzień Ziemi. Klasy wystąpiły z przygotowanym repertuarem.

Fotogaleria...>>


UWAGA!

      Szkolny Dzień Ziemi odbędzie się dnia 26 maja 2011 r. o godz. 930
(sala gimnastyczna)

Wszystkie chętne klasy zapraszam z przygotowanym repertuarem.

W programie między innymi:

  • roztrzygnięcie konkursu plastycznego (kl. I - III)
  • podsumowanie projektu "Zagrożenia lasów" (kl. IV - VI)
  • występy uczniów z przyrodniczo - ekologicznym repertuarem.

Organizator: Anna Maczuga

 


Święto Konstytucji Trzeciego Maja

W dniu 3 maja obchodzimy Święto Konstytucji. Jest to szczególnie ważne święto dla narodu polskiego, gdyż 3 maja 1791 roku została uchwalona Konstytucja Rzeczypospolitej Obojga Narodów przez Sejm Czteroletni. Była ona pierwszą konstytucją w nowożytnej Europie, drugą po amerykańskiej na świecie.

Zapraszamy na uroczystą akademię, która odbędzie się 4 maja w naszej szkole.                     Więcej...>>


 

         

 BEATYFIKACJA JANA PAWŁA II

   

 

Najserdeczniejsze życzenia zdrowych,
radosnych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy,
smacznego jajka, mokrego dyngusa,
a także odpoczynku w rodzinnym gronie.
Niech każdy z nas wykorzysta ten czas jak najlepiej

Administrator

 

SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY

Sprawdzian szóstoklasisty rozpoczął się po godz. 9.00 i trwał 60 minut. Wszyscy uczniowie w Polsce pisali taki sam test. Prace zostały zakodowane, sprawdzać je będą egzaminatorzy z okręgowych komisji egzaminacyjnych. Sprawdzian ma kontrolować nie tylko wiedzę ucznia, ale i jego umiejętności. Ma ocenić, w jakim stopniu opanował on czytanie, pisanie, rozumowanie, korzystanie z informacji i wykorzystywanie wiedzy w praktyce, w tym liczenie. Sprawdzian złożony jest z 25 pytań, z czego 20 jest zamkniętych, a pięć otwartych. Za poprawne rozwiązanie całego testu można otrzymać maksymalnie 40 punktów - 20 za pytania zamknięte i 20 za otwarte.

Więcej…>>

 


 

UWAGA!
W dniu 5 kwietnia 2011r. (wtorek) o godzinie 9.00 uczniowie klas szóstych piszą obowiązkowy Sprawdzian po szkole podstawowej. Wymagany strój galowy, zgodnie ze Statutem Szkoły. Pozostałe zajęcia edukacyjne dla klas szóstych w tym dniu są odwołane. Dla uczniów klas I-V ten dzień jest wolnym od zajęć dydaktycznych.


31 marca 2011r. (czwartek) o godzinie  9.00 odbył się Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty. 

Sprawdzian  trwał  90 minut 


Ogólnopolski Konkurs Wiedzy "ZUCH"

Dnia 18 marca 2011 r. uczniowie klas  I-III wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy "Zuch" organizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej. Zgłoszoych do konkursu było 41 uczniów.

Konkurs "Zuch " polegał na samodzielnym rozwiązaniu przez uczniów zintegrowanego sprawdzianu zróżnicowanego w zależności od klasy. Treść sprawdzianu uwzględniała elementy edukacji polonistycznej, społeczno-przyrodniczej i matematycznej. Konkurs trwał 60 minut. Wyniki konkursu poznamy na początku maja.

 


Międzynarodowy Konkurs Matematyczny - KANGUR

            Dnia 17 marca 2011 roku uczniowie klas III - VI przystąpili do Międzynarodowego Konkursu Matematycznego - KANGUR. Zmagania odbywały się w dwóch kategoriach: Maluch i Beniamin, trwały 75 minut. Szkolnym opiekunem konkursu była pani mgr Dorota Wierzchanowska. Zadania były zabawne, ale bardzo trudne. Wyniki konkursu poznamy niebawem. Mamy nadzieję, że uczniowie naszej szkoły świetnie sobie poradzili.

 


 XX rocznica powstania Straży Granicznej - naszego PATRONA

15 marca 2011 roku zostało zorganizowane spotkanie uczniów z przedstawicielem Straży Granicznej st. chor. SG Krzysztofem Grywalskim, w ramach obchodów XX rocznicy powstania Straży Granicznej.

Uczniowie zapoznali się z historią formacji granicznych oraz ze sposobem pełnienia służby, wyposażeniem i umundurowaniem formacji.

Więcej…>>

 


2011 rok - rokiem LASÓW

Dnia 9 marca 2011 odbyło się spotkanie młodzieży naszej szkoły z przedstawicielem Straży  Pożarnej w Gorlicach, st. kpt Dariuszem Surmaczem oraz przedstawicielem Nadleśnictwa w Łosiu, panią Joanną Maczuga.

W związku z ogłoszeniem 2011 ROKU - ROKIEM LASÓW, spotkaniem tym rozpoczęto w naszej szkole realizację projektu p/h „Zagrożenia lasu”

Więcej…>>

 


 8 MARCA

Najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Kobiet, dla cudownych przedstawicielek płci żeńskej z naszej szkoły.

Cała Polska świętuje Dzień Kobiet. Nasza szkoła również pamiętała o tym wiosennym i miłym akcencie. Chłopcy przygotowali dziewczynkom miłe niespodzianki oraz wręczyli kwiaty.                  


 Lekcje przyrody z udziałem pracownika NADLEŚNICTWA w ŁOSIU

Dnia 7 marca klasy czwarte uczestniczyły w "specjalnym wydaniu" lekcji przyrody  w wymiarze 2 jednostek lekcyjnych dla każdej z klas. Uczniowie pod kierunkiem pracownika Nadleśnictwa w Łosiu ds. edukacji ekologicznej poznawali las i jego mieszkańców oraz piętra roślinności leśnej...

Więcej...>>


W dniu 4 marca 2011 r. członkowie Szkolnego Koła Teatralnego Bajka biorący udział w zajęciach rozwijających uzdolnienia teatralne realizowanych w ramach projektu „Szkoły z widokiem na przyszłość” w dowód uznania za osiągnięcia artystyczne obejrzały Koncert Galowy Państwowego Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca MAZOWSZE. Koncert był wielkim przeżyciem artystycznym dla małych aktorów. Przyniósł również istotne korzyści edukacyjne.

        Uczniowie  i opiekun koła składają podziękowania Wójtowi Gminy Ropa, panu Janowi Morańdzie za zaproszenie i sfinansowanie kosztów wyjazdu uczniów do Tarnowa.

         


  Zaproszenie     

    Szkolne Koło Teatralne "Bajka" serdecznie zaprasza Rodziców na   przedstawienie "Mała Tancerka", które odbędzie sie 22 lutego 2011 o godz. 10.30.

  Zapraszamy


Ferie zimowe
31 stycznia - 11 lutego 2011

Uczniowie odpoczywają na zasłużonych feriach zimowych.
Ferie to czas odpoczynku od nauki szkolnej.


Aby były bezpieczne pamiętaj:
Nie ślizgaj się po zamarzniętych jeziorach i rzekach!
Nie zjeżdżaj z górek kończących się ulicami!
Nie zjeżdżaj z górek porośniętych drzewami!
Nie jeźdź na łyżwach, trzymając się fury albo samochodu!
Nie zjeżdżaj z górek po nieznanych trasach!
Uprawiając sporty zimowe ubieraj się ciepło, lecz w lekkie ubiory!

Ferie to czas zimowego szaleństwa!
Postaraj się, aby były wspaniałe i bezpieczne!!!


Dzień Babci i Dziadka

W dniu 28 stycznia 2011 odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Babci i Dziadka przygotowana przez uczniów klas czwartych, pod kierunkiem wychowawczyń, pani A. Maczugi i p. K. Drzymały. Akademię uświetnił występ SKT "Bajka". Na zakończenie występów, goście otrzymali upominki. Przy pięknie udekorowanych stołach, babcie i dziadkowie zostali poczęstowani słodkimi wypiekami. Były to bardzo przyjemne chwile. 

Dyrekcja, uczniowie i organizatorzy uroczystości dziękują dziadkom i rodzicom za tak liczne przybycie i docenienie wysiłku dzieci.

      Fotogaleria...>>


W dniu 27 stycznia 2011 odbyła się premiera nowego przedstawienia przygotowanego przez Szkolne Koło Teatralne "Bajka" pt. Mała Tancerka, do którego scenariusz napisali uczestnicy zajęć pod kierunkiem opiekuna. 

Przedstawienie obejrzeli wszyscy uczniowie szkoły, przedszkolaczki, nauczyciele, zaproszeni goście i rodzice. Mali aktorzy zaprezentują spektakl wszystkim babciom i dziadkom z okazji ich święta w dniu 28 stycznia.

      Fotogaleria...>>


 

 26 stycznia 2011 uczniowie klas IV, V i VI wzięli udział w konkursie recytatorskim "Niebieskie okulary" opartym na twórczości księdza Jana Twardowskiego oraz w  konkursie plastycznym inspirowanym jego prozą - "Naucz się dziwić".    

  Więcej...>>

 

 
UWAGA!
Zebrania rodzicielskie odbędą się w piątek - 21 stycznia 2011r. o godzinie 13.00- klasy I-III, o godzinie 14.00-klasy IV-VI. Zapraszamy.


Na zabawę nadszedł czas, będzie zabawa jakiej nie znacie, i o jakiej nie słyszeliście, zapraszamy na Bal karnawałowy w czwartek - 20 stycznia 2011r..
Ciekawe przebranie mile widziane.
                                                                                      Zapraszamy

UWAGA!
W dniu 13 stycznia 2011r. (czwartek) o godzinie 9.00 uczniowie klas szóstych piszą próbny sprawdzian po szkole podstawowej . Wymagany strój galowy, zgodnie ze Statutem Szkoły. Pozostałe zajęcia edukacyjne dla klas szóstych w tym dniu pozostają bez zmian.

PRÓBNY SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY zorganizowany jest przez Wydawnictwo Pedagogiczne OPERON wraz z Gazetą Wyborczą. W naszej szkole przystąpi do niego 41 uczniów klas szóstych. Odpowiedzi do zadań dostępne będą na stronach: www.operon.pl/pss/o_projekcie oraz www.gazetaedukacja.pl. Indywidualne wyniki uczniowie otrzymają po 20 stycznia.
Będzie to cenna informacja przed prawdziwym sprawdzianem czekającym na uczniów w kwietniu.


 

        

W ten wigilijny dzień zaśnieżony,
kiedy w kościele uderzą dzwony,
przyjmijcie gorące życzenia radości,
a w Nowym Roku szczęścia,
zdrowia i pomyślności

                                         

 Administrator

 

Zaproszenie

15 grudnia 2010 r. zapraszamy na wystawę stroików świątecznych przygotowanych przez dzieci biorące udział w zajęciach plastycznych projektu "Szkoły z widokiem na przyszłość". Stroiki przekazane zostaną na kiermasz, z którego dochód przekazany zostanie na cele charytatywne. Kiermasz odbędzie się19 grudnia w sali teatralnej kościoła parafialnego w Ropie. 

   Fotogaleria...>>


       UWAGA!   Trwają wywiadówki! 


                  Mikołaj w naszej szkole???                Więcej...>>


 

Światowy Dzień Pluszowego Misia w naszej szkole                       Więcej...>>

                                    


ANDRZEJKI

Chociaż  „Andrzejki” przypadają dopiero w noc 29 na 30 listopada, w wigilię św. Andrzeja, dzieci mogły nieco wcześniej uchylić wrota do nieznanej przyszłości. 24 listopada uczniowie bawili się przy dobrej muzyce, a także brali udział w konkursach. W klasach, rodzice przygotowali poczęstunek, a nad całą imprezą, jak zwykle, czuwali wychowawcy. Kilka migawek z imprezy znajdziesz w fotogalerii. Fotogaleria...>>

           

 


 

                                               Góra Grosza

Nasza szkoła bierze aktywny udział w różnych akcjach charytatywnych. Obecnie, jak co roku, przystąpiliśmy do akcji "Góra Grosza".
Za przeprowadzenie akcji odpowiedzialny jest Samorząd Uczniowski. Skarbnik każdej klasy zbierze w dniach 22 listopada - 3 grudnia 2010 r. drobne monety, które zostaną po przeliczeniu, przekazane towarzystwu Nasz Dom. Liczymy na udział w zbiórce  uczniów i nauczycieli.
W ten sposób będziemy mogli wesprzeć potrzebujących i pomóc w realizacji projektów dobroczynnych.
 

                                  Szukajcie „grosiaków" i przynoście do szkoły!
                        Będziemy je zbierać codziennie na wszystkich przerwach.
Pamiętajcie - im więcej zbierzemy, tym większej liczbie dzieciaków będzie można pomóc!

 


 

11 listopada

Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły  wzięli udział w gminnych obchodach Dnia Niepodległości. Swoim wystąpieniem uświetnili uroczystość, która odbyła się w Kościele Parafialnym pw.M.B. Wspomożenia Wiernych w Ropie.                                                          

Fotogaleria...>>
 


 Bezpieczne dzieciństwo na wsi

 Podsumowanie konkursów realizowanych w ramach projektu  "Bezpieczne dzieciństwo na wsi" .                                                                                             Więcej...>>


 

    UWAGA!  29 października 2010 r. do naszej szkoły zawitał Statek Widmo, który zacumował na Wyspie Piratów ...!!!                                                                       Więcej...>>


PASOWANIE NA UCZNIA

Dnia 28 października 2010r. w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania na ucznia. Więcej...>>


 

Ogólnopolski Konkurs Języka Polskiego "Multitest 2010".     Więcej...>>

 


Miłować wiosnę, ziemię, zieleń uczyli mnie nauczyciele.
Oni mówili mi, jak kochać słońce nad Polską i obłoki.
Przed nimi schylę nisko głowę, pozdrowię ich serdecznym słowem
i podziękuję dziś przy święcie za wiedzę, miłość i za szczęście.

13 października 2010 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.                                                                     Więcej...>>


    3 października 2010 r.  szkoła przystąpiła do programu "Klub Bezpiecznego Puchatka"  Więcej...


 

"Odblaskowa szkoła"

1 września 2010 r.
 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2010/2011

Serdecznie witamy w nowym roku szkolnym. Fajnie było w górach i nad morzem , ale dobrze , że już możemy się spotkać w klasach i podzielić się wrażeniami.

A więc, witaj szkoło !!!!!!!!

5949