Lekcje przyrody

Lekcje przyrody z udziałem pracownika NADLEŚNICTWA w ŁOSIU

Dnia 7 marca klasy czwarte uczestniczyły w "specjalnym wydaniu" lekcji przyrody  w wymiarze 2 jednostek lekcyjnych dla każdej z klas. Uczniowie pod kierunkiem pracownika Nadleśnictwa w Łosiu ds. edukacji ekologicznej poznawali las i jego mieszkańców oraz piętra roślinności leśnej.  Zgłębiali tajniki wiedzy o lesie, a "wędrując" po poszczególnych warstwach zaznajamiali się z florą i fauną lasu.

Pracę uczniów umilały bogato ilustrowane książki z cyklu: "Młody obserwator przyrody" na bazie których uzupełniali karty pracy.

Lekcje prowadzone w sposób atrakcyjny były gwarancją aktywności uczniowskiej. Czwartoklasiści zostali wyposażeni w informacje i ciekawostki, których nie znajdą w podręcznikach do przyrody, a pracownia przyrodnicza pozyskała 16 egzemplarzy w/w książęk.

Fotogaleria: