Przejdź do treści
szkola1
szkola2
Przejdź do stopki

11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości, „Szkoła do hymnu”

Treść

W dniu 10 listopada 2022 roku o symbolicznej godzinie 11:11 dzieci i uczniowie wraz z nauczycielami    i pracownikami Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Nr 1 w Ropie wzięły udział w kolejnej edycji akcji MEiN „Szkoła do hymnu”. Podobnie jak w ubiegłych latach w hali sportowej zabrzmiał „Mazurek Dąbrowskiego” wyśpiewany przez ponad 400 osób.

Po odśpiewaniu hymnu narodowego odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca 104 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Montaż słowno – muzyczny przygotowany przez p. Renatę Wójcik, p. Magdalenę Lisowicz, p. Bolesława Pyznara i p. Mirosława Kawę przedstawiał drogę Polaków do wolności i odzyskania niepodległości po 123 latach zaborów i został nagrodzony gromkimi brawami.

                                                                                       

Atmosfera tego dnia była wyjątkowa, a dopełnieniem tych podniosłych chwil były wszechobecne biel     i czerwień.

58678