Przejdź do treści
3
Przejdź do stopki

Uroczystość pasowania na ucznia

Treść

W czwartek 21 października i w piątek 22 października 2021 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na uczniów dzieci z klas pierwszych. Uczniowie przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego pod kierunkiem wychowawczyni p. Agnieszki Kuci i p. Małgorzaty Drzał. Uczyli się dzielnie tekstów, wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób.

W dniu pasowania od samego rana panowała świąteczna atmosfera w szkole. Uczniowie klas pierwszych ubrani byli w świąteczny strój galowy, klasy i sala  gimnastyczna były pięknie udekorowane - to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście. Pierwszoklasiści przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Pokazali znajomość zasad zachowania się w szkole oraz wiedzę na temat przepisów ruchu drogowego, zapewniali także, że znają szkolną rzeczywistość i są gotowi podejmować uczniowskie wyzwania. Pięknie zaśpiewane piosenki, przyjaźń i koleżeństwo w grupie rówieśniczej to dowód, że dzieci są gotowe do sumiennej pracy w szkole.

Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania. W niezwykle podniosłej atmosferze pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania p. dyrektor szkoły Anna Maczuga dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. „Pasuję Cię na ucznia klasy pierwszej…” - mówiła pani dyrektor, dotykając wielkim ołówkiem - jak czarodziejską różdżką, ramion swoich podopiecznych. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Ropie. Następnie ciepłe i miłe słowa skierowała do pierwszoklasistów p. dyrektor szkoły Anna Maczuga. Pochwaliła umiejętności najmłodszych uczniów, życzyła Im samych miłych chwil w szkole. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz kuferki z pomocami dydaktycznymi, które były upominkiem od Rodziców. Zwieńczeniem uroczystości były wspólne pamiątkowe zdjęcia oraz słodki poczęstunek. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tego wydarzenia. Te  ważne chwile związane ze szkołą utkwią Im na długo w pamięci. Na pewno uczniowie będą starali się swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość Rodzicom i Nauczycielom. 

Naszym pierwszakom życzymy samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy.

12420