Pierwsza pomoc

„JAK SIĘ NIE BAĆ I POMÓC?”

Czy każdy z nas umiałby poradzić sobie w sytuacji ratowania osoby potrzebującej? Stres, niepewność, obawa czy nie zaszkodzę. Wiele pytań kłębi się wówczas w głowie. Ale czy zrobienie „NIC” będzie lepsze niż „ZROBIENIE CZEGOKOLWIEK”?

Od kilku lat w naszej szkole podejmujemy działania mające na celu uwrażliwienie uczniów na pomoc innym. Naukę udzielania I pomocy przedmedycznej zaczynamy już od naszych najmłodszych uczniów.

W tym roku szkolnym nauczyciele wychowania fizycznego poświęcili kilka godzin na wdrażanie uczniów do tematu I pomocy. Młodsze klasy ratowały swoje misie, reanimowały, bandażowały, usztywniały złamane łapki, ćwiczyły także umiejętność poprawnego wezwania służb ratowniczych. Każdy uczeń miał możliwość przećwiczyć resuscytację krążeniowo – oddechową na manekinie. Klasy IV – VI doskonaliły umiejętność udzielania I pomocy. Samodzielna ocena sytuacji, podjęcie decyzji o postępowaniu pozwalało na poczucie się pewniej w podjętej tematyce.

Fotogaleria...>>>

Więcej zdjęć w Fotogalerii...>>