Ślubowanie i pasowanie na ucznia

Ślubowanie i pasowanie na ucznia to podniosłe i ważne wydarzenie w kalendarzu imprez szkolnych. 27 października br. Pierwszoklasiści stali się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Uroczystość uświetnili występem artystycznym. Przewodził jej król Kredkos oraz jego małżonka, a także giermek królewskiej pary. Pierwszoklasiści za zaprezentowaną wiedzę zdobywali kolorowe kredki. Następnie złożyli uroczyste przyrzeczenie na sztandar szkoły. Ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę i klasę, zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po ślubowaniu, aktu pasowania na ucznia Zespołu Szkolno - Przedszkolnego Nr 1 w Ropie dokonała dyrektor szkoły mgr Anna Maczuga. Serdeczne gratulacje uczniom klas pierwszych złożył Wójt Gminy Ropa Karol Górski, Rodzice, Wychowawcy oraz Czwartoklasiści.

120460