Warsztaty etnograficzne „Len - złoto z polskich pól” i „Pogórzański etnodizajn”

W dniu 23 września 2022 r. klasy 5a i 5b pod opieką p. M. Gryboś, p. R. Łukaszyk i ks. M. Bukowca pojechały do skansenu w Szymbarku, aby wziąć udział w warsztatach etnograficznych ph. „Len - złoto z polskich pól” i „Pogórzański etnodizajn”. W czasie zajęć uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, jak wyglądała uprawa lnu, zobaczyli narzędzia i urządzenia służące do jego obróbki. Sami mogli wykonać niektóre czynności związane z przerabianiem lnu. Dzieciom szczególnie spodobały się drugie z zajęć, w czasie których ozdabiały płócienne torby na zakupy przy użyciu farb akrylowych i szablonów z tradycyjnymi ludowymi motywami. Ciekawe warsztaty spodobały się uczniom, którzy zadowoleni wrócili do szkoły.

120452