Przejdź do treści
3
Przejdź do stopki

* Weronika

Treść

                             Mam na imię Weronika i chodzę do klasy VI szkoły podstawowej. Mam dwie młodsze siostry i starszego brata. Moje hobby to zbieranie kartek pocztowych i znaczków. Bardzo lubię zwierzęta i dlatego dużo o nich wiem. W domu także mam kilka zwierzątek, o których chce wam trochę opowiedzieć. Zacznijmy od rybek akwariowych, które goszczą w moim pokoju. Wymagają dużo opieki i uwagi, jaką muszę im codziennie poświęcać. Mam też dwa pieski o imieniu Sonia i Dżeki. Są bardzo posłusznymi oraz towarzyskimi psami. Bardzo się do nich przywiązałam i nie wiem, co bym zrobiła gdyby mi ich zabrakło. Miałam też dwie papugi, które niestety, zjadł mój kochany kotek o imieniu Mruczek. Bardzo się na niego wtedy rozgniewałam, ale wkrótce mi to przeszło. W przyszłości chciałabym też mieć małego chomika.

 

Ze szkoły wracam bardzo późno z powodu wielu zajęć, na które uczęszczam. Są to:

      -kółko z języka niemieckiego dla zaawansowanych,

      -kółko informatyczne również dla zaawansowanych,

      -SKS- szkolne kółko sportowe,

      -Zajęcia muzyczne dla zaawansowanych.

Jest jeszcze wiele innych zajęć poza lekcyjnych, na które niestety nie uczęszczam z powodu braku czasu na naukę i odrabianie zadań domowych. Dzięki zajęciom poza lekcyjnym każdy z nas może rozwijać swoje uzdolnienia w taki sposób, jaki tylko chce. Z tego powodu bierzemy udział na „Pokazie talentów”, który wkrótce nastąpi. Na tę okazję przygotowałam układ taneczny, który tańczę z dwoma innymi koleżankami, grę na gitarze i śpiew, występ artystyczny z języka niemieckiego oraz przedstawienie, które ma rozbawić publiczność. W mojej szkole jest wiele wspaniałych osób, z którymi jestem zaprzyjaźniona, jest również dużo ciekawych zdarzeń, które na zawsze zostaną w mojej pamięci.

 

 

Interesuje się również wieloma dyscyplinami sportowymi, takimi jak:

      -tenis stołowy,

      -biegi,

      -oraz siatkówka.

W tamtym roku zdobyłam medal drugiego miejsca w tenisie stołowym dla dziewcząt- rywalizacja miedzy klasowa. Brałam również udział w zawodach siatkarskich, a w tym roku jadę na biegi przełajowe do Zagórzan.


 

8 marca Dzień kobiet…

Dzień kobiet obchodzony jest na całym świecie. Chłopcy z naszej szkoły również o tym święcie nie zapomnieli. Wszystkie dziewczyny obdarowali prezentami, najczęściej były to kwiaty…Chłopcy z klasy VI a zupełnie nas zaskoczyli. Przygotowali dla nas miłą niespodziankę, a mianowicie zorganizowali przyjęcie klasowe. Zakupili balony, mandarynki, pączki i soczki. Dziewczyny, aby trochę pomóc naszym kolegom zrobiły ciasto specjalnie na tą okazję. Zaprezentowali nam również przedstawienie, które przygotowali na naszą cześć.

W trakcie całej zabawy wręczyli nam piękne i pachnące kwiaty, a dokładnie tulipany. Wszystkim chłopakom serdecznie dziękujemy… Myślę, że następny Dzień kobiet też będzie tak wspaniały jak ten…

 

 

5953