- teatralne

Zajęcia rozwijające uzdolnienia teatralne
realizowane w ramach Projektu "Szkoły z widokiem na przyszłość"

W zajęciach koła teatralnego działającego w Szkole Podstawowej nr 1 w Ropie realizującego zadania projektu „Szkoły z widokiem na przyszłość” uczestniczy piętnaścioro uczniów z klas trzecich, czwartych, piątych i szóstych. Aby spełnić oczekiwania dzieci pragnących rozwijać swoje uzdolnienia, zajęcia obejmują różne formy aktywności ze szczególnym uwzględnieniem dziecięcych pomysłów – od ekspresji słownej,  przez muzyczną, ruchowa, baletową i plastyczną. Zajęcia prowadzi mgr Barbara Haluch.

Zostały przygotowane dwa układy baletowe : „Zielona kołysanka” do utworu „Serenada” F. Schuberta i „Czarownice” do utworu „W grocie króla gór” E. Griega i przedstawione  na IV Przeglądzie Artystycznym Szkół Gminy Ropa ph. „Cztery Pory Roku na Pograniczu Kultur” w listopadzie 2009 r.

Dnia 8 stycznia 2010r. na forum szkoły i środowiska został zaprezentowany program  artystyczny pt. „W noworocznym nastroju”, w scenariuszu którego znalazły się utwory poetyckie z refleksją na temat odchodzącego Starego Roku i nadchodzącego Nowego oraz przedstawienie teatralne na motywach baśni H. Ch. Andersena pt. „Dziewczynka z zapałkami”-bajka, impresja słowno – baletowa. Przedstawienie  uświetniło też uroczystość Dnia Babci i Dziadka w naszej szkole w dniu 9 lutego 2010 r.

W dniu 27 stycznia 2011 odbyła się premiera nowego przedstawienia przygotowanego przez Szkolne Koło Teatralne "Bajka" pt. Mała Tancerka, do którego scenariusz napisali uczestnicy zajęć pod kierunkiem opiekuna.

Przedstawienie obejrzeli wszyscy uczniowie szkoły, przedszkolaczki, nauczyciele, zaproszeni goście i rodzice.

Fotogaleria z przedstawienia MAŁA TANCERKA: