- plastyczne

Zajęcia rozwijające uzdolnienia plastyczne
realizowane w ramach Projektu "Szkoły z widokiem na przyszłość"

Na zajęcia rozwijające uzdolnienia plastyczne realizowane z projektu „Szkoły z widokiem na przyszłość” uczęszcza czternaścioro dzieci z klas III-V. Zajęcia prowadzone są w oparciu o opracowany przez nauczyciela prowadzącego plan pracy. Głównym celem zajęć jest rozwijanie zainteresowań i wrażliwości plastycznej uczniów oraz doskonalenie warsztatu plastycznego poprzez stosowanie różnorodnych technik, materiałów i narzędzi plastycznych.

Nauczyciel prowadzący: mgr Barbara Malisz

Wystawy, kiermasze:

2009/2010

-Wystawa: „Pożegnanie lata’’ i „Jesień” (prace wykonane techniką iris folding i qulling)

-Kiermasz i wystawka ,,Happy Halloween”

-Wystawa i kiermasz dekoracji bożonarodzeniowych (prace wykonane technikami: scrapbooking, papierową wikliną, iris folding, farbami witrażowymi, farbami akrylowymi oraz z wykorzystaniem surowców ekologicznych – szyszki, orzechy, siano, sizal, bibuła, mulina)

-Wykonanie stroików świątecznych z sizalu i z siana na kiermasz charytatywny

-Wystawka walentynkowa: kartki, aniołki z masy solnej

-Wykonanie cegiełek w postaci "błękitnych margaretek" oraz malowanie farbami plakatów ph. „Szkoła z prawami dziecka”

- Wystawa stroików i dekoracji wielkanocnych wykonanych z surowców naturalnych: wydmuszki, siano, bibuła, sizal, brzozowe witki

- Sztuka użytkowa: makrama, origami modułowe, nauka wyplatania brazylijskich mandali.

2010/2011

- Wystawa prac malowanych pastelami olejnymi „ Baśnie z czterech stron świata”

- Wykonanie jesiennych koszyków z bibuły oraz gałązek jarzębiny na otwarcie Domu Ludowego w Klimkówce

- Organizacja „Wyspy piratów”, wykonanie dekoracji i gadżetów na Halloween

- Wystawa dekoracji bożonarodzeniowych wykonanych techniką decoupage

- Wystawa stroików i palm wielkanocnych (prace z wykorzystaniem gliny rzeźbiarskiej, masy solnej, surowców naturalnych)

- Wystawa biżuterii z modeliny

Zaproszenie

15 kwietnia 2011 r. zapraszamy na wystawę stroików śwątecznych.

Zaproszenie

15 grudnia 2010 r. zapraszamy na wystawę stroików świątecznych przygotowanych przez dzieci biorące udział w zajęciach plastycznych projektu "Szkoły z widokiem na przyszłość". Stroiki przekazane zostaną na kiermasz, z którego dochód przekazany zostanie na cele charytatywne. Kiermasz odbędzie się19 grudnia w sali teatralnej kościoła parafialnego w Ropie.

Relacja fotograficzna z wystawy stroików świątecznych, która odbyła się 15 grudnia 2010 r. jest dostępna w fotogalerii  <<kliknij>>. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, oraz zachęcamy do zakupów dn. 19 grudnia.