Przejdź do treści
3
Przejdź do stopki

Wyjazdy edukacyjno-rekreacyjne

Treść

 

Wyjazdy edukacyjno-rekreacyjne:

               


 

Wycieczka do Zakopanego


            26 listopada 2009 roku odbyła się jednodniowa wycieczka do Zakopanego zorganizowana w ramach projektu z Kapitału Ludzkiego „Szkoły z widokiem na przyszłość”.

             Celem wycieczki było poznanie walorów przyrodniczych Beskidu Niskiego, Beskidu Wyspowego oraz malowniczych Pienin i Tatr. W wycieczce wzięło udział 96 uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Ropie objętych projektem. W drodze do Zakopanego usłyszeli wiele ciekawostek z ust przewodnika. Zwiedzili zaporę w Czorsztynie, zamek w Niedzicy, a następnie podziwiali widniejące z dala szczyty górskie. W Zakopanym, w Muzeum Tatrzańskim zobaczyli faunę i florę  Tatr oraz dziedzictwo kulturowe górali. Przeszli przez legendarne Krupówki, wyjechali na Gubałówkę, skąd mogli podziwiać wspaniałą panoramę Zakopanego oraz pokryte śniegiem szczyty Tatr. Pochylili głowy nad grobami zasłużonych dla Zakopanego oraz mogiłami Kornela Makuszyńskiego, Witkacego i Władysława Orkana na Pęksowym Brzysku.

                        Wycieczka obfitowała w wiele wrażeń i była bardzo udana.

B.W.

Kliknij, aby obejrzeć zdjęcia:

 

Wycieczka do Krakowa

W dniu 17 listopada 2009 r. 54 uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Ropie wzięło udział w wycieczce edukacyjnej do Krakowa zorganizowanej w ramach realizacji zadań projektu „Szkoły z widokiem na przyszłość”.

Celem wycieczki było zapoznanie uczniów z dziedzictwem kulturowym Krakowa oraz integracja grupy rówieśniczej.

Pod okiem przewodnika uczniowie odbyli spacer po dawnej stolicy Polski zaczynając od Plant, wędrując uliczkami prowadzącymi na Rynek. Zobaczyli budynki Uniwersytetu Jagiellońskiego i poznali jego historię, Sukiennice, Kościół Mariacki, pomnik Adama Mickiewicza. Fakty historyczne dotyczące miasta zostały ubarwione legendami.

Z dużym zadowoleniem dzieci obejrzały film pt. „Odlot”. Wspaniałą rozrywką i wspólną zabawą był czas spędzony z animatorem wdrażającym dzieci do odtwarzania ról ze świata baśni w Krainie Zabaw Dziecięcych ANIKINO.

B.H.

 Kliknij, aby obejrzeć zdjęcia:

 

 

Wycieczka do Rabki

          Dnia 19 listopada 2009 r. odbyła się wycieczka edukacyjno-rekreacyjna do Rabki. W wycieczce uczestniczyli uczniowie uczestniczący w projekcie "Szkoły z widokiem na przyszłość" pod opieką wychowawców. Pan przewodnik szczegółowo opowiadał ciekawe historie, a dzieci z zainteresowaniem słuchały i robiły pamiątkowe zdjęcia.

Kliknij, aby obejrzeć zdjęcia:

 

   

 

5948