Szkolny Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii 2024”

8 kwietnia 2024 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 1 w Ropie odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny pod hasłem „Mistrz Ortografii 2024”, w którym wzięło udział 29 uczniów w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV-VI oraz VII-VIII.

Celem konkursu było: podniesienie kompetencji ortograficznych uczniów, doskonalenie umiejętności stosowania zdobytej wiedzy w praktyce, rozwijanie zainteresowań polonistycznych, wspieranie uzdolnień, integracja środowiska szkolnego oraz zachęcanie do zabawy z ortografią. Uczestnicy konkursu mogli w praktyce wykorzystać wiadomości z zakresu ortografii oraz interpunkcji. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwali nauczyciele - Karolina Drzymała i Monika Pękala.

Ortograficzne zmagania zakończyły się zwycięstwem następujących uczniów:

* klasy IV-VI

I miejsce - Aneta Jantas kl. 6b

II miejsce -  Maciej Pękala kl. 5a

III miejsce - Amelia Pękala kl. 6b

III miejsce - Leon Kawa kl. 5a

📔   📓  📒

* klasy VII-VIII

I miejsce - Agnieszka Rewak kl. 7a

II miejsce -  Kacper Szczecina kl. 7b

III miejsce - Rita Korzeń kl. 7a

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy dalszych sukcesów!